6 błędów początkujących przedsiębiorców

Coraz więcej osób chce zostać biznesmenami i od podstaw opanować wybraną niszę. Początkujących przedsiębiorców łączy nie tylko chęć powtórzenia osiągnięć Richarda Bransona czy Marka Zuckerberga, ale również błędy w myśleniu i działaniu. Na podstawie własnego doświadczenia zabrałem najbardziej powrzechne błędy początkujących biznesmenów.


1. Potrzeba wspólnego kapitału początkowego.

 
Wiele utalentowanych osób zniechęca pogląd, że w celu rozpoczęcia działalności gospodarczej, każdy potrzebuje dużego kapitału początkowego. Dzięki własnej działalności, zdałem sobie sprawę, że początkujący przedsiębiorca nie potrzebuje pieniędzy, ale pomysł. Pomysł, którym żyjesz i któremu ufasz. Konieczne jest także to, aby jasno określić i ocenić zapotrzebowanie rynku na dany produkt. Nie ma znaczenia, ile pieniędzy zostało zainwestowanych w działalność gospodarczą, jeżeli konsument nie chce zapłacić za produkt lub usługę. W związku z tym, w początkowym etapie ważne jest zrozumienie swoich pomysłów biznesowych i sposobów na jego wdrożenie. Przedsiębiorcy, którzy to wiedzą i mogą wyjaśnić innym, nie cierpią z powodu braku funduszy i pomocy ze strony inwestorów.


2. Znajomości.

 
Rzeczywiście, znajomości w instytucjach państwowych i finansowych mogą ułatwić życie początkującemu przedsiębiorcy, niemniej jednak nie jest to czynnikiem decydującym o jego sukcesie. Osoby, które pomogły nam podczas założenia Cintapunto, zapoznałem będąc jeszcze DJ-em. Wiedziałem, że istnieją ludzie, którzy są zainteresowani w moim produktem, po prostu już mieliśmy swój rynek. Kiedy rozszerzyliśmy asortyment i zaczęliśmy produkować pamiątki, właściwych ludzi znaleźliśmy sami.. Aby znaleźć odpowiednie kontakty wystarczy aktywny profil na LinkedIn i tygodnie ciężkiej pracy.


3. Praca w „twórczym poszukiwaniu”.


Niektórzy zaczynają zajmować się biznesem nie do końca wiedząc, co dokładnie będą robić, kierując się zdaniem, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia." Brak pomysłów i nie zrozumienie swoich celów i pragnień to główny błąd początkujących. Oczywiście, dla start-upów studenckich, które mają czas na naukę i próby, znalezienie niszy to właściwa strategia. Niemniej zbudować dochodowy biznes i rozwijać go bez przemyślanego pomysłu nigdy się nie uda.


4. Przeszacowanie planu biznesowego.


W „liście rzeczy do zrobienia" młodego biznesmena napisanie biznes planu stoi na pierwszym miejscu. Jednak doświadczenie pokazuje, że biznes plan nie jest potrzebny i nie ma zastosowania w obecnych realiach biznesowych. W niestabilnej sytuacji finansowej nie można dokładnie zaplanować budżet, dokonać identyfikacji ryzyka i prognozy rozwoju. Mieliśmy start-up, dla którego został napisany biznes plan. Po roku pracy, zrozumieliśmy, że pomysł po prostu nie działa – tak więc uwzględniliśmy błędy i ruszyliśmy dalej. Dlatego też napisanie planu biznesowego to tracenie czasu na zbędną analitykę. Aby w sposób prawidłowy zbudować model biznesowy, należy dostosować go do najnowszych trendów i warunków. Niemniej jednak inwestorzy są bardziej skłonni, nie inwestować w biznes plan, a w odważny zespół, wierzący w swoje możliwości i patrząc na których będzie oczywistym, że nie poddadzą się po pierwszym niepowodzeniu.


5. Niewłaściwy marketing.


Przedsiębiorcy dopuszczają dwa rodzaje błędów w marketingu: nadmierna lub niedostateczna działalność reklamowa. Dobre produkty nie potrzebują reklamy. Jeśli będziemy mieli do czynienia z nowym klientem, wówczas „poczta pantoflowa”, z pewnością zadziała. Jeśli produkt nie jest nowy i mamy do czynienia z nowymi klientami na rynku, wówczas warto jest inwestować w reklamę. Nie ma znaczenia jak dobry jest produkt, jeżeli grupa docelowa nie ma ochoty go wybrać i kupić. Aby reklamować firmę Cintapunto, używamy Google AdWords. Dla naszego modelu, niniejszy kanał sprawia, że ​​możemy dokonać bardzo jasnej oceny ROI, i pozwala szybko dostosować się do zmian na rynku.


6. Dyplom będzie pomocny w biznesie.


Aby rozpocząć działalność, musimy charakteryzować się podstawową wiedzą z zakresu biznesu, jak i w jego danej sferze. Niemniej osiągnąć taką wiedzę możemy nie mając klasycznego wykształcenia – wystarczą na przykład specjalistyczne książki i zasoby gospodarcze. Przedsiębiorczość i cecha organizacyjna są bardziej przydatne, aniżeli dyplom magistra. Otworzenie własnego biznesu – to jak skok z dziesiątego piętra bez spadochronu, a na drodze w dół należy zbudować samolot. Odwaga i determinacja mogą tu dużo bardziej pomóc niż edukacja akademicka
.

Andrii Byczkowski
Współzałożyciel firmy Cintapunto

www.cintapunto.com


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.