Agencje zatrudnienia w kłopocie

W I kwartale roku agencje pracy tymczasowej zatrudniły 106 tys. osób. To o 11 proc. mniej niż rok wcześniej – podaje Money.p, za „Rzeczpospolitą” . - Zapotrzebowanie na pracę jest, ale nowych pracowników tymczasowych po prostu już nie ma jak zdobyć - mówią przedstawiciele agencji.

 

– Na rynku praktycznie już nie ma dostępnych pracowników. Są albo ludzie, którzy nie bardzo nadają się do pracy, albo ci, którzy już pracują – powiedział „Rzeczpospolitej” Tomasz Dudek z Otto Work Force.

 

Problemy z pracownikami sezonowymi są przez cały rok, ale szczególnie dotkliwe są wiosną, gdy ruszyły prace sezonowe, a do konkurencji o pracowników ruszyli rolnicy i firmy budowlane - napisano w "Rz".


Nie pomagają nawet pieniądze. W tym roku wynagrodzenia w pracy sezonowej wzrosły średnio o ok. 20 proc. w porównaniu z 2017 r. i często przekraczają ustawowe minimum, sięgając nawet 20 zł na godzinę. Ale chętnych ciągle brak – czytamy w artykule.


Jak agencje pracy tymczasowej radzą sobie z tym problemem? Firmy organizują festyny rekrutacyjne i wywieszają plakaty, zachęcające do pracy sezonowej. - W praktyce trzeba albo przejąć pracowników od konkurencji, albo z zagranicy - powiedział Dudek.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl / Rp.pl /

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.