Analizy

Polska, 25 maja 2016. Według najnowszego badania BSA Global Software Survey, 48 proc. oprogramowania w Polsce jest używana bez licencji, pomimo jego ścisłego związku z cyberzagrożeniami, w tym złośliwym oprogramowaniem. Choć wynik ten oznacza spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią edycją raportu z 2013 roku, to dane wciąż są alarmujące.
2016-05-25
Według raportu Pracuj.pl „Czas na zawodowe zmiany“, aż 86 proc. Polaków uważa, że warto być na bieżąco z rynkiem pracy i śledzić aktualne oferty, nawet jeśli jest się obecnie zatrudnionym. Jednocześnie okazuje się, że jedna czwarta badanych nie podejmuje żadnej aktywności w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat aktualnych oczekiwań stawianych przez pracodawców. O korzyściach, jakie dla rozwoju naszej kariery może przynieść systematyczne obserwowanie sytuacji na rynku pracy i wymagań pracodawców opowiada Sabina Dąbrowska-Olbryś z Grupy Pracuj.
2016-05-23
W kwietniu wynagrodzenia w firmach poszły w górę znacznie mocniej niż w poprzednich miesiącach. Rośnie też zatrudnienie, a więc kontynuowane są pozytywne tendencje, dając nadzieję na powrót lepszej koniunktury w gospodarce.
2016-05-19
Posiadacze kredytów walutowych odetchnęli z ulgą. Choć w ostatnim czasie wielokrotnie w mediach pojawiały się ostrzeżenia, że piątkowa decyzja o ratingu Polski może przynieść negatywne konsekwencje, nic takiego się nie stało. W tym tygodniu kursy euro i franka zauważalnie spadają. Ci, którzy z zakupem waluty na ratę wstrzymali się do tego tygodnia, mogli zaoszczędzić ok. 30 zł. Expander tłumaczy, jaki wpływ ma rating na życie przeciętnego Polaka.
2016-05-18
Wybór prezentu na komunię to nie lada wyzwanie zarówno dla rodziców chrzestnych, jak i zaproszonych gości. Kiedyś standardem były rower i medalik. Obecnie coraz częściej młodzi ludzie otrzymują konsole, iPhone’y, czytniki e-booków, a nawet kucyki. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” sprawdził, które prezenty cieszą się największą popularnością
2016-05-17
W kwietniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 43 756 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost liczby ofert pracy o 22% w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku. Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia oraz przemysł ciężki. O pracę najłatwiej było w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.
2016-05-16
Jak wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), w Polsce od dłuższego czasu utrzymuje się dobry klimat do inwestowania. W 2015 roku Agencja odnotowała zagraniczne inwestycje o łącznej wartości 766,9 mln EUR, dające zatrudnienie ponad 9 tys. pracowników. Również polskie firmy chętnie inwestują – nie tylko na rodzimym podwórku.
2016-05-12
Z badań przeprowadzanych cyklicznie przez Główny Urząd Statystyczny dotyczących zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że Polacy coraz większym szacunkiem darzą strażaków. Policjanci i lekarze pozostają daleko w tyle, a Straż Miejska w ogóle nie została uwzględniona w badaniach.
2016-05-11
Korzystna koniunktura i bardzo wysoki wzrost gospodarczy notowane pod koniec 2015 roku pozytywnie odbiły się na sytuacji finansowej polskich firm. W I kwartale tego roku kontrahenci płacili bardziej terminowo, a w portfelach przybyło pieniędzy. Przedsiębiorcy z większym optymizmem patrzą też w przyszłość. Pojawiają się jednak sygnały mogące świadczyć o tym, że trwająca od kilku kwartałów hossa będzie powoli hamować.
2016-05-10
W ciągu roku otrzymujemy średnio 4709 zł brutto premii, co stanowi 11% rocznego wynagrodzenia. Z ankiety serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl wynika również, że mężczyźni nie tylko zarabiają więcej, ale i otrzymują wyższe premie – i to ponad dwukrotnie.
2016-05-03
W pierwszym kwartale 2016 r. pracodawcy opublikowali na portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży, to wzrost aż o 23% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dane potwierdzają, że studenci mogą być zadowoleni z obecnej sytuacji na rynku pracy. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych część z nich decyduje się na stałe zatrudnienie jeszcze na studiach. Jak wynika z danych zarobki.pracuj.pl studenci w niektórych obszarach już na początku kariery mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.
2016-04-29
Światowy rozwój gospodarczy osłabnie: w 2016r. z zaledwie +2.5% wzrostem PKB (w 2015: 2.6%), jak twierdzi Euler Hermes, globalny lider ubezpieczeń kredytów kupieckich. W zaktualizowanej analizie ryzyka dla poszczególnych krajów w 1kw. 2016 r. zauważa, że ze wzrostem gospodarczym poniżej oczekiwanej normy, czyli na poziomie poniżej 3% mamy do czynienia już 6-sty rok z rzędu, co dotknie większość krajów – zarówno wysokorozwiniętych, jak i rynki wschodzące.
2016-04-27
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej inicjatyw propagujących świadome i bezpieczne korzystanie z Internetu skierowane do tych, dla których nadal nie jest to środowisko przyjazne. Z drugiej strony, spora części społeczeństwa czuje się w Internecie jak ryba w wodzie. Polacy w coraz większym stopniu korzystają z bankowości internetowej, angażują się w media społecznościowe, korzystają z nowatorskich aplikacji, dokonując zakupów w sieci. I choć dla jednych Internet wydaje się być wręcz standardem, to dla wielu jest jeszcze nadal niewystarczająco znanym narzędziem.
2016-04-26
Na rynku gazu będzie większa konkurencja. Grupa Multimedia Polska ogłosiła strategię rozwoju, której celem jest przekształcenie z operatora telekomunikacyjnego w ogólnopolskiego dostawcę zintegrowanych usług dla domu i firm. W ramach nowej strategii, spółka rozpoczyna sprzedaż gazu.
2016-04-25
Udział hiper i supermarketów w rynku handlu detalicznego w ciągu najbliższej dekady może zmniejszyć się nawet o 20 proc. Skorzystają na tym sieci dyskontów, które będą notować stały wzrost, podobnie jak sprzedaż online. Takie wnioski płyną z raportu ,,How Brands Can Prepare for European Retailing’s Tectonic Shifts” opracowanego przez firmę doradczą Bain & Company.
2016-04-22
Generacja polskich przedsiębiorców, którzy wyrośli na zmianach ustrojowych, powoli osiąga wiek emerytalny. Jak zaczynali? Gdzie mają korzenie? Jak potoczyły się ich losy? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport Grant Thornton i HSBC „Portret lidera polskiego biznesu”
2016-04-21
Recykling odgrywa kluczową rolę w działaniach na rzecz środowiska, pozwalając odpadom wielokrotnie zyskiwać nowe życie. – Powinniśmy zacząć postrzegać odpady jako cenny materiał – mówi w kontekście obchodzonego 22 kwietnia, Dnia Ziemi, Aleksandra Surdykowska, ze Stena Recycling.
2016-04-20
Zaskakująco słabo radził sobie w marcu polski przemysł. Według danych GUS produkcja przemysłowa była wyższa niż w marcu ubiegłego roku o zaledwie 0,5 proc., choć spodziewano się zwyżki sięgającej około 3 proc. Niższą dynamikę poprzednio notowano w listopadzie 2014 r.
2016-04-19
W nadchodzącym tygodniu dominować będą informacje z polskiej gospodarki. Każdy dzień przyniesie istotne publikacje, na podstawie których będzie można ocenić stan i perspektywy koniunktury.
2016-04-15
Na co można wydać milion złotych? Niektórzy wydają je na kosztowności i to przy jednorazowych zakupach w Internecie. Takie transakcje już nie dziwią. Przykład? Złoto lokacyjne w postaci monet i sztabek jest produktem, który bardzo dobrze się sprzedaje właśnie w Internecie.
2016-04-07
Jak wynika z raportu Pracuj.pl* - w lutym br. firmy opublikowały 3 665 ogłoszeń dla poszukujących zatrudnienia w branży przemysłu ciężkiego. Tym samym ta specjalizacja zanotowała 36% wzrost liczby ofert, w porównaniu do okresu z 2015 r. Jeśli ten trend zostanie utrzymany, rodzimy rynek pracy w 2016 r. okaże się przychylny także dla pracowników sektora stalowego.
2016-04-05
W bieżącym półroczu plany dot. zwiększania zatrudnienia ma 13,3 proc. mikro- i małych firm. Tendencja wzrostu zatrudnienia wystąpi w całej Polsce oprócz województwa świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tak dobrze nie było od trzech lat – wynika z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.
2016-04-04
Wśród małych przedsiębiorców panuje ostrożny optymizm odnośnie pierwszego półrocza 2016 roku – większość spodziewa się stabilizacji swojej sytuacji, pomimo nadal silnej presji cenowej i ograniczonego popytu. Najgorsze nastroje są w handlu, gdzie panuje ogromna niepewność co do ostatecznego kształtu planowanego podatku obrotowego.
2016-03-31
Kupno mieszkania na wynajem urasta do miana hitu kilkunastu ostatnich miesięcy. Przy podejmowaniu tego typu decyzji warto jednak pamiętać, że to inwestycja długoterminowa, a w tym czasie ocena jej atrakcyjności względem alternatywnych form lokowania pieniędzy może ulegać dużym zmianom.
2016-03-29
Z badania opublikowanego przez GUS wynika, że w marcu przedsiębiorcy z coraz większym optymizmem oceniają koniunkturę w głównych działach polskiej gospodarki. O ile jeszcze do niedawna ich głównym zmartwieniem był niedostateczny popyt na wyroby i usługi, obecnie jako główną barierę wymieniają niedobór wykwalifikowanych pracowników. Uwagę zwraca także rosnąca niepewność dotycząca ogólnej sytuacji gospodarczej, mogąca powstrzymywać firmy przed inwestycjami. Obawy związane są przede wszystkim z sytuacją na świecie.
2016-03-22
Eksperci szacują, że przed Wielkanocą sklepy internetowe mogą osiągnąć nawet do 50 proc. wzrostu sprzedaży. W jaki sposób e-przedsiębiorcy mogą wykorzystać potencjał sprzedażowy nadchodzących świąt, aby niezależnie od branży, zwiększyć zyski?
2016-03-21
Po styczniowym osłabieniu, gdy wzrost produkcji przemysłowej wyniósł zaledwie 1,4 proc., luty przyniósł powrót do wzrostowej tendencji i przyspieszenie w firmach o 6,7 proc. w porównaniu do lutego 2015 r. Jest to wynik lepszy niż się spodziewano. Wyraźnie zmniejszył się więc dystans do przekraczającej 7 proc. dynamiki notowanej w listopadzie i czerwcu ubiegłego roku.
2016-03-18
Święta, w tym także nadchodząca Wielkanoc, to dla działających na polskim rynku firm jedna z najpopularniejszych okazji do dodatkowej motywacji pracowników. To istotna wiadomość dla ponad 8 milionów aktywnych zawodowo Polaków1, którzy w tym roku otrzymają świąteczny upominek od swojego pracodawcy.
2016-03-16
W rejestrze dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor kobiety zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż panowie. Jest ich jedynie 34 procent. W obsłudze większości zobowiązań są solidniejsze od płci przeciwnej, ale i one mają słabe punkty. Gorzej idzie im opłacanie rachunków za wywóz nieczystości oraz opłat za czynsz i wynajem.
2016-03-07
Jedną z trzech głównych form otrzymania propozycji zatrudnienia na dzisiejszym rynku pracy w Polsce jest rekomendacja. Największa liczba poleceń dotyczy ofert ze sprzedaży i obsługi Klienta oraz z przemysłu, produkcji, administracji i informatyki. Na czym polega fenomen aktualnej popularności pracy po znajomości i dlaczego chętnie rekomendujemy znajomych, pokazują wyniki badań portalu Praca.pl.
2016-03-02
Branże energetyczna, surowców i paliw oraz motoryzacyjna zdaniem uczestników badania Randstad Award 2016 oferują najbardziej atrakcyjne miejsca pracy.
2016-02-25
Jak wynika z danych BIK, średnio 20% mikroprzedsiębiorców korzysta z kredytowania bankowego dedykowanego firmom. Na koniec listopada 2015 r., 8 na 10 mikroprzedsiębiorców korzystających z kredytowania firmowego posiadało też kredyt jako osoba prywatna – co ciekawe – 48% ich łącznego zadłużenia wynikało z zadłużenia firmowego, a 52% to zadłużenie zaciągnięte jako osoby prywatne.
2016-02-18
Od dawna wiadomo, że zatłoczone centra miast są zmorą kierowców. Za to na obrzeżach można jeździć znacznie szybciej i zdecydowanie rzadziej stać w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl wzięli pod lupę różnice prędkości między peryferiami i śródmieściem. Sprawdź, jak te wyniki kształtują się w twoim mieście.
2016-02-17
W zeszłym roku ponad 30% użytkowników Internetu w Polsce blokowało treści reklamowe. To, jedno z wielu utrudnień w dotarciu z przekazem reklamowym do klientów, spowodowało, że firmy coraz częściej stawiają na rozwiązania kompleksowe, a jednocześnie zindywidualizowane. Jesteśmy na półmetku pierwszego kwartału 2016r. Możemy więc już pokusić się o zarysowanie trendów, jakie będą widoczne w marketingu internetowym przez cały rok.
2016-02-16
W 2015 r. przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło o 4,2 proc. Była to zwyżka największa od 2008 r. Niekorzystne dla polskich firm informacje napłynęły z Niemiec, gdzie zanotowano spadek produkcji przemysłowej oraz eksportu i importu.
2016-02-09
Przedstawiamy raport, który będzie wsparciem dla inwestorów poszukujących pracowników ze znajomością języków obcych.
2016-02-03
Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu obniżył się w styczniu z 52,1 do 50,9 punktu, sygnalizując że koniunktura wciąż się poprawia, ale w coraz słabszym tempie.
2016-02-01
Jak wynika z danych Pracuj.pl, w 2015 r. jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników byli specjaliści ds. handlu i sprzedaży, finansiści oraz eksperci IT. Najwięcej ofert dla tych specjalistów pochodziło z branż: handel i sprzedaż; bankowość, finanse, ubezpieczenia; IT oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie, ale upomniał się o nich także przemysł ciężki.
2016-01-28
Ze wstępnych szacunków GUS wynika, że w 2015 r. nasza gospodarka wzrosła o 3,6 proc. To wynik nieco lepszy niż się spodziewano, co jest efektem wyższej dynamiki PKB w ostatnich miesiącach roku.
2016-01-26
Środowe posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej ma szanse powstrzymać trwającą od początku roku falę silnej przeceny na rynkach finansowych i giełdach towarowych.
2016-01-22
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, zwiększony popyt na mieszkania sprawił, że w grudniu w 15 analizowanych miastach ceny ofertowe wzrosły o 1,1%. Największa odnotowana podwyżka miała miejsce w stolicy Górnego Śląska. Porównując obecną sytuację do tej sprzed 12 miesięcy, można zauważyć duże rozbieżności pomiędzy największymi miastami. Na siedem monitorowanych lokalizacji aż w czterech ceny transakcyjne są wyższe niż przed rokiem, w dwóch są niższe, a w jednym przypadku zmiany są minimalne. Ostatnie miesiące roku przyniosły także znaczący wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi. Niestety wprowadzenie podatku spowodowało, że już niemal wszystkie banki wprowadziły podwyżki marż. Spada również dostępność kredytów
2016-01-19
Miniony rok pokazał, że coraz więcej polskich miast dostrzega potrzebę promowania nie tylko swoich walorów turystycznych, ale także gospodarczych. Mimo to, w strategiach promocyjnych, w szczególności mniejszych lokalizacji biznesowych, dostrzegalny jest brak pewności siebie w konkurowaniu z miastami zagranicznymi. Czy słusznie?
2016-01-07
Karp podczas wigilijnej kolacji 24 grudnia zagości w każdym polskim domu. Jego cena od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Większość ryb pochodzi z polskiej hodowli, lecz zapotrzebowanie w okresie świątecznym jest tak duże, że krajowi przedsiębiorcy wspomagają się importem. Handlowcy prześcigają się w uatrakcyjnianiu swojej oferty, możemy trafić na np. karpie z ekologicznych hodowli lub karmione specjalnymi paszami. Oczywiście lepsza jakość produktu związana jest z wyższą ceną.
2015-12-21
Ericsson ConsumerLab po raz piąty w swojej historii prezentuje 10 najgorętszych trendow konsumenckich na nadchodzący rok.
2015-12-11
Gospodarka: Informacje – Wydarzenia – Opinie
2015-12-04
Najnowsze dane dotyczące polskiej gospodarki potwierdzają, że znajduje się ona na ścieżce wzrostu i nie widać na tej drodze poważnych zagrożeń. Jednocześnie zwiększa się przekonanie, że przyszła Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe, być może nawet o 0,5 punktu procentowego.
2015-11-20
Grupa Atlas znajduje się na półmetku konsolidacji ponad 20 wchodzących w jej skład spółek, które reprezentują różne specjalizacje, nie tylko w ramach branży chemii budowlanej.
2015-10-27
U podstaw rozwoju każdego biznesu leży dostęp do wykwalifikowanych kadr. Kluczem do stworzenia oferty edukacyjnej odpowiadającej potrzebom współczesnego rynku pracy jest ścisła kooperacja samorządów, biznesu i szkolnictwa wyższego. Część polskich ośrodków akademickich odrobiła lekcje.
2015-10-19
Polska i europejska gospodarka potrzebuje z jednej strony przyspieszenia, a z drugiej strony musi sprostać bieżącym wyzwaniom społeczno-gospodarczym. Rozwiązaniem mogą być nadchodzące megatrendy, które niosą ze sobą rozwój technologiczny. O tym jakie zmiany i korzyści przyniosą nam megatrendy oraz jak je wykorzystać rozmawiali przedstawiciele firm i Unii Europejskiej podczas XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy.
2015-10-09
Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, 522,3 tys. osób w wieku 18 – 24 lata korzysta z różnych form kredytowania. Średnie zadłużenie młodego kredytobiorcy wynosi 11 630 zł, a terminowość spłaty zobowiązań jest porównywalna do ogółu kredytobiorców w Polsce - opóźnienia w spłacie powyżej 90 dni ma co dziesiąta osoba.
2015-09-11
Kurs jednej z najważniejszych walut w handlu międzynarodowym, czyli dolara amerykańskiego, ulegał w pierwszym półroczu 2015 r. sporym zmianom. W okresie od stycznia do czerwca wahał się między wartościami 3,5550 - 3,9260 PLN, a aprecjacja wspierała zyski polskich eksporterów. Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA przewidują, że w drugim półroczu 2015 r. wartość dolara ustabilizuje się, aby na koniec tego roku zejść do poziomu 3,48 PLN.
2015-07-24
Prawie połowa Ygreków rozważa możliwość wyjazdu poza Polskę w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych i możliwości rozwoju - wynika z badania opinii studentów przeprowadzonego w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).
2015-07-14
Pomimo fiaska spotkania ministrów finansów państw strefy euro w sprawie Grecji, wiele wskazuje na to, że podczas dzisiejszego szczytu zostanie w końcu podjęta ostateczna decyzja. Świadczy o tym nieco spokojniejsza i bardziej koncyliacyjna retoryka, jaką wczoraj przybrała szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde.
2015-06-25
Wczorajsza sesja po obu stronach Oceanu upłynęła pod znakiem niewielkich wzrostów większości głównych indeksów giełdowych.
2015-06-02
Wokół sektora pożyczek pozabankowych krążą mity, które m.in. nie pozwalają odróżnić nieuczciwych parabanków od firm pożyczkowych oferujących bezpieczne i rzetelne usługi. Dlatego warto się z nimi zapoznać, tak by decyzję o wzięciu szybkiej pożyczki podjąć świadomie i z poczuciem, że korzystamy z usług wiarygodnej firmy, która działa zgodnie z dobrymi praktykami.
2015-05-29
Początek tygodnia na rynku surowców upłynął pod znakiem znaczącego umocnienia wartości złota, którego cena wzrosła podczas poniedziałkowej sesji do najwyższego poziomu od trzech miesięcy, wynoszącego 1218.60 USD za uncję.
2015-05-19
W poniedziałek uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły dobre wiadomości napływające z tutejszego rynku pracy.
2015-05-05
Rekrutacja Afrykańczyków taka sama jak Polaków?
2015-04-30
Konsolidacje firm są dziś zjawiskiem powszechnym w praktycznie wszystkich branżach. W finalnym efekcie połączenie spółek zależy od efektywnego zarządzania i wykorzystania zasobów, takich jak wiedza, doświadczenie czy technologie integrowanych firm. Przykładem kreatywnej konsolidacji jest proces połączenia spółek Grupy ATLAS, którą omawia Prezes Zarządu dr Henryk Siodmok.
2015-04-28
Z badania przeprowadzonego przez Mailigen na zlecenie NetCredit1 wynika, że kluczowym czynnikiem wpływającym na zainteresowanie zaciągnięciem krótkoterminowej pożyczki jest szybkość jej uzyskania. Znaczenie odgrywa również przyjazna i intuicyjna strona internetowa, zaufanie do pożyczkodawcy oraz pomocna obsługa klienta, która w przystępny sposób wyjaśni mechanizm i proces przyznawania gotówki.
2015-04-24
Polska, Czechy, Estonia, Słowacja – to najbardziej preferowane przez inwestorów zagranicznych lokalizacje inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z 10. jubileuszowej edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska), przeprowadzonej we współpracy z dziewięcioma izbami bilateralnymi w Polsce: belgijską, brytyjską, francuską, hiszpańską, irlandzką, kanadyjską, portugalską, szwajcarską i włoską.
2015-04-22
Zagrożenia w sprawnym funkcjonowaniu spółdzielni w obliczu modyfikacji prawnych
2015-04-10
Art.1 §1. Ustawy z dnia 16 września 1982r. Prawo Spółdzielcze mówi – cytuję- „Spółdzielnia jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczby osób, o zmiennym składzie osobowym i zmiennym funduszu udziałowym, która w interesie swoich członków prowadzi działalność gospodarczą”.
2015-03-16
Pierwsza połowa bieżącego roku zapowiada się bardzo optymistycznie dla rynku pracy. Najnowsze wyniki kwartalnego badania „Plany Pracodawców” Randstad i TNS pokazują, że odsetek przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć w tym okresie nowe miejsca pracy jest najwyższym zanotowanym w minionych 6 latach. Rośnie również liczba firm, które będą podwyższać wynagrodzenia pracowników. Pomimo słabnących już 3 kwartały z rzędu przewidywań dla poprawy sytuacji gospodarczej, coraz więcej pracodawców ocenia kondycję własnych firm, jako dobrą lub bardzo dobrą.
2015-03-10
Domowe rachunki – kobieta zarządza, mężczyzna zostaje dłużnikiem
2015-03-05
W styczniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 34 796 ofert pracy. Oznacza to 36% wzrost liczby ogłoszeń, w porównaniu z grudniem 2014 r. Najwięcej ofert pracy adresowano do specjalistów handlu i sprzedaży, obsługi klienta, finansistów oraz ekspertów IT.
2015-02-17
Flexing style? Czyli jak skutecznie wykorzystać naturalne różnice międzypokoleniowe pracowników, aby przełożyły się na sukces firmy?
2015-02-09
Podejmując decyzję o nabyciu nieruchomości, pod uwagę należy wziąć szereg czynników. Przede wszystkim, obierając kierunek poszukiwań warto wiedzieć o korzystnych zmianach w przepisach, dzięki którym rynek pierwotny może okazać się o wiele bardziej atrakcyjnym tropem.
2015-01-22
Ustawa o dożywotnim świadczeniu pieniężnym miała zostać uchwalona w tym samym czasie, co ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Wdrożenie obu przepisów jednocześnie miało w pełni uregulować rynek hipoteki odwróconej w Polsce, a tym samym zabezpieczyć interesy Seniorów i dać im szansę na wybór produktu dopasowanego do ich potrzeb. Tymczasem, mamy tylko ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym, która nie działa, bo banki nie kwapią się z przygotowaniem ofert. Kiedy i czy w ogóle możemy liczyć na regulację dotyczącą renty dożywotniej?
2015-01-19
Część dzisiejszych maluchów z pewnością zostanie w przyszłości rekinami biznesu. Dzieci i przedsiębiorczość łączy jednak coś jeszcze: edukacja. Z obszarem tym wiążą się atrakcyjne perspektywy inwestycyjne dla osób myślących dziś o własnej działalności gospodarczej.
2015-01-09
W nowym roku kredytobiorcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami. Wśród nich, zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, zmienia się minimalna wysokość wkładu własnego oraz strategia prowadzenia działalności w obszarze bankowości ubezpieczeniowej, czyli tzw. bancassurance. Celem regulacji jest wzmocnienie pozycji kredytobiorcy poprzez eliminację ryzyka oraz ograniczenie nadmiernego zadłużania się Polaków. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, co w praktyce oznaczają te zmiany.
2015-01-07
Wartość polskiego eksportu do większości państw bałkańskich rośnie, w przypadku niektórych krajów bardzo dynamicznie. W I poł. 2014 r., w porównaniu do I poł. 2013 r. wywóz wzrósł np. o 21 proc. do Serbii, o 44,3 proc. do Kosowa i aż 3,5 krotnie do Czarnogóry. W przyszłości powinno być jeszcze lepiej dzięki nowemu programowi „Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach” Ministerstwa Gospodarki. Wśród 11 państw wytypowanych przez resort, 4 znajdują się właśnie na Bałkanach. Są to: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Macedonia oraz Serbia.
2014-12-18
Transakcja zakupu nieruchomości wiąże się nie tylko z opłatą ustalonej między stronami kwoty, ale również z opłatami dodatkowymi, których wysokość zależy od wartości przedmiotu sprzedaży. Zaniżenie wartości nabywanej nieruchomości może pociągać za sobą duże konsekwencje, których można uniknąć.
2014-12-10
Przed świętami firmy pożyczkowe coraz mocniej walczą o klienta oferując pożyczki całkowicie za darmo - gdzie nowy klient autentycznie oddaje tyle, ile pożycza. Jeśli pożyczek jest tak dużo i są tak świetne, to jak wybrać najlepszą dla siebie i na co patrzeć, żeby potem nie płakać?
2014-11-28
Prawie połowa z nas nie otrzymuje w pracy dodatkowych świadczeń – wynika z raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”. Najczęściej oferowane benefity to prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie na życie. Samochód służbowy czy karty przedpłacone to dobra wciąż przeznaczone tylko do wybranych.
2014-10-23
Rozwój oferty produktowej Aktywizacji jest wytyczany przez postęp techniki stosowanej w energetyce oraz wymagania norm europejskich i międzynarodowych.
2014-09-11
Bielskie przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne AQUA S.A., wielokrotny Laureat Ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International, po raz kolejny sięgnęło po godło QI za wdrożony w spółce Zintegrowany System Zarządzania Jakością.
2014-08-28
Jednym z najbardziej znaczących składników ceny ubezpieczenia floty jest jej wynik szkodowy, a szczególnie ocena prawdopodobieństwa jego zmiany w okresie ubezpieczenia.
2014-08-18
Lokaty bankowe będą przynosić jeszcze niższe odsetki?W ostatnim czasie coraz więcej prognoz zakłada możliwość kolejnego obniżenia stóp procentowych w naszym kraju. Obniżka oprocentowania lokat o 0,5 p.p. przełożyłaby się na spadek otrzymywanych odsetek aż o około jedną piątą. Polacy niezadowoleni z obecnego oprocentowania mogą po raz kolejny wycofywać pieniądze z depozytów i przenosić je do alternatywnych produktów. Pojawia się więc pytanie jak zareagują banki. Niższe stopy procentowe ucieszyłyby natomiast spłacających kredyty hipoteczne. Z wyliczeń Expandera wynika, że dzięki niższym ratom mogliby zaoszczędzić nawet 1 000 zł rocznie.
2014-08-21
Studenci: programy studiów są ubogie w edukację praktyczną 57% studentów uważa, że program studiów w niewystarczającym stopniu uwzględnia obowiązkowe staże i praktyki jako element edukacji praktycznej – wynika z badania opinii studentów przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).
2014-08-14
Jakie są zwyczaje zakupowe Polaków? Grupa On Board przy udziale ekspertów z Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Izby Handlu oraz firmy badawczej SW Research, wzięła pod lupę m.in. decyzje zakupowe Polaków i sprawdziła, czym kierujemy się wybierając produkty z różnych segmentów: kosmetyków, odzieży, artykułów spożywczych, sportowych, akcesoriów dla dzieci i sprzętu RTV/AGD. Analiza jest częścią podsumowania raportu „Jak postrzegamy marki własne? Perspektywy rozwoju rynku private label w Polsce”, który jest już dostępny na stronie agencji www.onboard.pl (pod linkiem: http://goo.gl/TFXSp5).
2014-07-30
Lokaty: banki oczekują obniżki stóp Wystarczyła chwila, żeby niewielki wzrost oprocentowania krótko- i średnioterminowych lokat poszedł w zapomnienie. Być może banki coraz poważniej biorą pod uwagę możliwość obniżki stóp procentowych.
2014-07-04
Afera taśmowa: spokojniej, ale inwestorów zraża niepewność Jak dalszy ciąg afery podsłuchowej wpłynie na wycenę PLN i klimat inwestycyjny w naszym kraju? Poniżej kilka słów opinii Moniki Krzywdy, analityczki AKCENTY, zajmującej się obsługą transakcji walutowych dla importerów i eksporterów.
2014-07-01
27 proc. właścicieli e-sklepów uważa, że dzięki płatnościom mobilnym zyskają nowych klientów Według najnowszej edycji badania „M-commerce w praktyce 2014”, w którym ankietowano właścicieli i menedżerów pracujących w polskich sklepach internetowych, największy wpływ na zwiększenie sprzedaży mają płatności mobilne. Wskazało je 27 proc. respondentów. Problem w tym, że rozwój mobilnych płatności w Polsce pozostawia jeszcze wiele do życzenia, co utrudnia konsumentom robienie mobilnych zakupów. Na czym polega trudność w ich implementacji przez banki, serwisy do obsługi płatności i e-sklepy?
2014-06-12
Eksperci nawet w najbardziej pesymistycznych przewidywaniach nie spodziewali się, że deklaracje o chęci pozostania w OFE złoży tak niewiele osób. Po kwietniu i maju, czyli na półmetku okresu, w którym takie oświadczenia można składać, zrobiło to zaledwie ok. 1 proc. uprawnionych do tego osób.
2014-06-09
Prognozowany spadek produkcji przemysłowej w '15 Dane GUS o produkcji przemysłowej pokazują jej stały wzrost. Jednak najnowsze prognozy autorów Raportu Instrument Szybkiego Reagowania przewidują, że wzrost dynamiki produkcji przemysłowej już wkrótce osiągnie swój szczyt, a w II kwartale 2015 roku może nawet wystąpić recesja w przemyśle.
2014-06-03
Prognozowane tempo rozwoju polskiej gospodarki sugeruje, że mało prawdopodobne jest wystąpienie scenariusza pesymistycznego zagrożenia upadłością ogółem. Sygnał ostrzegawczy należy interpretować jako ocenę poziomu zagrożenia upadłością, który do końca pierwszej połowy 2014 roku wciąż może być jeszcze dość wysoki, a nie – dynamiki liczby upadłości, która wyraźnie obecnie spada - uważają autorzy Raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej "Instrument Szybkiego Reagowania".
2014-05-28
MdM zwolnił w kwietniu
2014-05-13
Rynek pracy nie dla młodych Bezrobocie, niepewne zatrudnienie, praca poniżej kwalifikacji i bez perspektyw na poprawę – z tym muszą się liczyć młodzi Europejczycy wchodzący na rynek pracy. Kraje unijne dostrzegają powoli wagę problemu i opracowują system wsparcia młodych na rynku pracy. W Polsce zapowiedzią zmian jest reforma urzędów pracy.
2014-05-06
Gastronomia stawia latem na turystykę
2014-04-30
Ile będzie kosztowało paliwo na majówkę? Kierowcy w Polsce płacą teraz za paliwo najmniej od trzech lat. To zasługa mocnego złotego, który powinien również sprawić, że nie przepłacą oni na stacjach benzynowych podczas weekendu majowego
2014-04-23
Współczesny klient jest wymagający. Czy zawsze wybiera racjonalnie? Jego wybór i decyzja - jak potwierdzają liczne badania i statystyki, uzależnione są od tego jak bardzo podatny jest na wszelkiego rodzaju bodźce płynące do niego z zewnątrz.
2014-04-15
Czy poradzimy sobie, jeśli Putin zakręci kurek z gazem? Jesteśmy na to przygotowani i kryzys energetyczny nam nie grozi - przekonuje ustami Janusza Piechocińskiego polski rząd. Gdyby przez Ukrainę - jak zagroził Władimir Putin - przestał płynąć gaz, moglibyśmy wziąć więcej z Białorusi i z Niemiec, ale marzenia o energetycznej niezależności od Rosji to mrzonki - przyznają eksperci z branży.
2014-04-14
Roamingowa rewolucja w sieciach komórkowych Od 15 grudnia 2015 roku opłaty roamingowe w Unii Europejskiej mają być zniesione - zdecydował Parlament Europejski. W Polsce właściciele sieci komórkowych zarabiają teraz na roamingu ponad 900 mln zł rocznie. Zdaniem ekspertów, po zniesieniu finansowych barier nie stracą, a wręcz przeciwnie - mogą zarobić jeszcze więcej.
2014-04-07
Wybór, przed którym od jutra stanie ponad 16 milionów Polaków, jest następujący: albo całość składki emerytalnej będzie wędrować do ZUS albo będzie podzielona między ZUS a OFE. Bez względu na decyzję, do ZUS będzie szła dotychczasowa suma 12,22 procent wynagrodzenia brutto. Wybór dotyczy reszty składki czyli 7,3 procent pensji, która jest obecnie dzielona na 4,38 procent na dodatkowe konto w ZUS i 2,92 procent dla OFE. Inaczej mówiąc, jeżeli weźmiemy po uwagę składkę emerytalną jako całość, możemy zdecydować: albo jej 100 procent ma być przekazywana do ZUS albo 85 procent do ZUS i 15 procent do OFE.
2014-04-01
Jaki wpływ na rynek mieszkaniowy będzie miał program rządowych dopłat do kredytów? Czy rzeczywiście ułatwi młodym zakup pierwszej nieruchomości? Czy powstawać będą tańsze budynki, które spełnią cenowe wymogi programu? Portal nieruchomości Dompress.pl zapytał o opinię na ten temat przedstawicieli firm deweloperskich.
2014-03-11
Lokaty negocjowane nie tylko dla krezusów
2014-02-25
Analiza programu gospodarczego PiS "Jarosław Kaczyński zapomniał, że budżet państwa nie jest z gumy. Nie można składać tylu obietnic, gdy jednocześnie broni się kosztownych przywilejów górników i rolników oraz zapowiada obniżenie wieku emerytalnego” – komentuje nowy program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości Jeremi Mordasewicz, ekonomista z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
2014-02-19
Już 1 września pierwszoklasiści otrzymać mają nowy podręcznik. Liczba pojedyncza nie jest tutaj przypadkowa. - Będzie obowiązywał tylko jeden podręcznik w pierwszej klasie. Zastąpi on pakiet, w tym również zeszytów do ćwiczeń, który kosztuje czasami kilkaset złotych - podkreślił szef rządu na specjalnej noworocznej konferencji. Zapowiedź premiera zawiera jeszcze jeden atrakcyjny dla wszystkich rodziców przymiotnik. Podręcznik ma być też darmowy i to dla wszystkich, bez względu na zasobność portfela. Jednak, jak przekonują wydawcy, pomysł może zatrząść rynkiem wydawniczym w Polsce, którego ponad 30 procent to właśnie książki szkolne.
2014-01-23
Money.pl przeanalizował ofertę kredytów gotówkowych, które oferuje 13 banków. Sprawdziliśmy propozycje dla klientów, którzy chcą pożyczyć 3 tysiące lub 15 tysięcy złotych. By wybrać najlepszą ofertę, wzięliśmy pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale także wysokość prowizji, całkowity koszt kredytu, a także rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (tzw. RRSO).
2013-12-04
Mieszkaniówka ruszyła Więcej sprzedawanych i budowanych mieszkań
2013-11-25
Trzy lata temu gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata była RPA. W przyszłym roku Mundial odbędzie się w Brazylii, a do następnego już szykuje się Rosja. W Chinach w 2008 r. odbywała się olimpiada. Każdy z krajów organizujących takie wydarzenie ma nadzieję, że pomoże to jego gospodarce. Najczęściej jednak kończy się na rachubach.
2013-10-24
Student na swoim? Pod warunkiem, że go na to stać Pod koniec września do miast zaczynają napływać studenci. Osoby wynajmujące mieszkania zacierają ręce – żacy muszą gdzieś mieszkać, a w akademikach dla nie starczy przecież miejsc dla wszystkich. Jednak część właścicieli mieszkań może zapomnieć o „wielkich żniwach”. Dlaczego? Bo niektórzy studenci zamiast do wynajmowanego pokoju wprowadzają się do …. własnego mieszkania. Czy to na pewno opcja tylko dla bogaczy?
2013-10-08
Oferta 23 banków- zestawienie, kto oferuje najbardziej atrakcyjne warunki osobom szukającym mieszkania. Portal Money.pl wspólnie z MarketMoney.pl przeanalizował ofertę 23 banków. Pod uwagę brana była wysokość prowizji i marża, całkowity koszt kredytu, wysokość wymaganego wkładu własnego oraz maksymalna zdolność kredytowa oferowana klientowi, który skorzysta z dodatkowych produktów banku.
2013-09-26
Najbliższe miesiące z pewnością przyniosą spore wahania na rynkach, a głównym winowajcą będzie Rezerwa Federalna, czyli bank centralny USA. Siła złotego będzie jednak bardziej wynikać z kondycji krajowej gospodarki, która na nowo zaczyna się wyróżniać na tle naszego regionu.
2013-09-10
Tajemnice rynku pracy a skuteczna kariera Mniej niż połowa młodych osób wchodzących na rynek pracy posiada plan swojej kariery zawodowej, a ponad 43% potrzebuje w tej kwestii czasu do namysłu*.
2013-08-28
Nie zmienia się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Banki sprzedają ich coraz mniej. II kw. 2013 r. był od analogicznego rok wcześniej słabszy o 8,7 proc., ale to obraz rozmyty przez dynamiczny wzrost sprzedaży w jednym z czołowych banków.
2013-08-26
W pierwszym półroczu 2013 eksport wyniósł 307 miliardów złotych, a import w tym czasie 309,1 miliarda złotych, wynika z wczorajszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, eksport zwiększył się o 2,8 procent, a import zmniejszył się o 5,3 procent. Wiele wskazuje, że rewelacyjny wynik krajowych przedsiębiorców na zagranicznych rynkach uratował gospodarkę.
2013-08-19
W pierwszym półroczu 2013 r. udział indywidualnych graczy w obrotach akcjami na warszawskiej giełdzie wyniósł zaledwie 14 proc., osiągając historyczne minimum. Niechęć do akcji nie oznacza jednak, że unikają oni giełdy. W handlu kontraktami terminowymi wciąż dominują.
2013-08-14
O przebiegu notowań w Warszawie decydować dziś mogą czynniki lokalne. Wyniki miedziowego kombinatu i gazowego potentata będą mieć prawdopodobnie większy wpływ na indeksy, niż informacja o tempie wzrostu gospodarczego. Dynamika PKB może jednak stanowić ważny impuls średnioterminowy.
2013-08-14
Banki dokładają starań, aby środki wycofywane przez klientów z niskooprocentowanych lokat wróciły do nich pod postacią wpłat na rachunki oszczędnościowe. Najlepsze z nich dadzą zarobić co najmniej 3,5 proc. w skali roku, ale tylko przez kilka najbliższych miesięcy.
2013-08-09
W lipcu indeks średnich cen transakcyjnych mieszkań wzrósł o 1,3 proc., czemu towarzyszył wzrost liczby transakcji. Od początku roku zyskał już 12,3 proc.
2013-08-08
Możliwe odbicie w Europie w czwartek Za sprawą dobrych danych z Chin dotyczących lipcowego eksportu oraz dzięki postawie Wall Street, indeksy w Europie mogą zacząć dzień od zwyżek.
2013-08-08
Niedźwiedzie wciąż przeważają Środa była kolejnym dniem z przewagą nastrojów korekcyjnych. Tym razem nasz rynek zdołał się im oprzeć. Wciąż rewelacyjnie spisuje się segment średnich spółek. Sytuacja nadal jednak jest niepewna.
2013-08-08
Niedawna zapowiedź nowelizacji budżetu nie spowodowała takiej wrzawy, jak zdarzało się to w poprzednich latach. Spokojnie do tego podeszły rynki finansowe. Nie było widać reakcji ani na rynku walutowym, ani na giełdzie. Choć skala deficytu sięgnie wielkości zbliżonych do tych z największych kryzysów, inwestorzy nie muszą się obawiać.
2013-08-08
W warunkach spadających stóp procentowych klienci szukają alternatyw dla bankowych lokat, których oprocentowanie jest coraz niższe. Czy produkty strukturyzowane mają szansę na powrót do łask?
2013-08-07
Po ubiegłotygodniowym rajdzie warszawskich byków, można było się spodziewać ochłodzenia nastrojów, ale nie aż tak dynamicznego. Do tego impuls nadszedł z najmniej oczekiwanego kierunku. Akcje banków zachowywały się bardzo dobrze, stosownie do publikowanych wyników. Wczoraj ten schemat został złamany.
2013-08-07
Raz z górki, raz pod górkę. Po słabym, spadkowym czerwcu, w lipcu dane sugerujące nadciągającą poprawę koniunktury gospodarczej w USA i UE, przyczyniły się wzrostu notowań większości funduszy inwestycyjnych.
2013-08-02
Prospekt emisyjny PKP Cargo
2013-08-02
Gospodarka cieszy, Fed nie straszy Optymizm po serii dobrych danych makroekonomicznych przeważył nad obawami o ograniczenie programu skupowania obligacji przez amerykańską rezerwę federalną. W efekcie na większości parkietów indeksy wyraźnie zyskiwały na wartości.
2013-08-02
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.
2013-07-15
Większość prognoz zakładała, że polska gospodarka ożywi się w drugiej połowie roku. Na nich opierały się rekomendacje i strategie inwestorów giełdowych. Z początkiem drugiego półrocza, wszyscy coraz bardziej nerwowo wypatrują oznak poprawy. Na razie niewiele ich widać.
2013-07-10
Tylko 6 procent pracodawców planuje w najbliższym czasie redukować zatrudnienie Biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze, nie jest to duży odsetek.
2013-06-28
W ruch poszły już nie tylko reklamy, ale i liczne oferty oraz promocje. Banki kuszą coraz bardziej, a Polacy coraz bardziej dają się uwodzić. W maju kwota kredytów konsumpcyjnych wzrosła o ponad 1,2 mld zł, tak jak w dobrym 2009 r.
2013-06-25
Niemcy obok Danii, Belgii, Austrii, Szwecji oraz Holandii to przykład państwa posiadającego modelowy system recyklingu odpadów. Wchodząca właśnie u nas w życie tzw. „ustawa śmieciowa” bazuje m.in. na bogatych doświadczeniach tego kraju. Czy po jej wprowadzeniu możemy spodziewać się w Polsce przysłowiowego „niemieckiego porządku”, czy raczej tylko „niemieckich cen” za wywóz naszych odpadów?
2013-06-19
Po głośnej wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza z 1997 roku pod adresem powodzian - to jest kolejny przypadek, kiedy potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać - każda kolejna ekipa nie szczędziła pieniędzy dla zalanych czy podtopionych. Od 1998 do 2008 roku na zasiłki i zapomogi poszło około 330 mln zł. Jednak prawdziwa kumulacja wydatków nastąpiła w ostatnich czterech latach.
2013-06-06
Osoby planujące zakup mieszkania mogą skorzystać z oferty deweloperów lub wybierać z licznych propozycji rynku wtórnego. Wybór ograniczają jednak ceny nieruchomości, które, pomimo spadku, wciąż przekraczają możliwości finansowe wielu potencjalnych nabywców.
2013-06-04
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.
2013-06-03
Według miesięcznika Forbes, zawód logistyka znajduje się w dziesiątce najlepszych zawodów roku 2013 w Polsce. Jak wygląda naprawdę i jakich cech osobowościowych wymaga jego wykonywanie, wyjaśniają eksperci z firmy Dachser, działającego globalnie dostawcy rozwiązań logistycznych.
2013-05-20
WIBOR nieustannie spada już od 10 miesięcy, prawie każdego dnia ustanawiając nowy rekordowo najniższy poziom. Korzystają na tym osoby spłacające kredyty mieszkaniowe w złotych, które z każdą aktualizacją oprocentowania płacą niższe raty.
2013-05-15
Największe obniżki oprocentowania lokat prawdopodobnie już minęły. Teraz przyszedł czas na cięcie odsetek od rachunków oszczędnościowych.
2013-05-14
Wprawdzie do użytku wciąż oddaje się coraz więcej mieszkań, ale liczba rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń na budowę jest najniższa od wielu lat. To oznacza, że wkrótce branża budowlana zacznie się kurczyć.
2013-04-22
Globalny wzrost napotyka na trudności w 2016
2016-04-27
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.