Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej - solidny partner

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej posiada niemal 120-letnią historię nieprzerwanego działania. To Bank bezpieczny i stabilny, zrzeszony w Grupie BPS, działający w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Jest wiarygodnym i solidnym partnerem przedsiębiorstw, samorządów i społeczności.

 

 

1930r_bank_ludowy_wybudowany_w_1926r__711

Budynek banku z 1926 r., wg projektu Stefana Zwolanowskiego. Od początku mieścił się w nim bank, najpierw Ludowy, później zmieniał nazwy, od roku 1973 do dziś - Bank Spółdzielczy

 

BS w Ostrowi posiada 29 placówek: Oddziałów, Filii, Punktów Obsługi Klienta oraz Punktów Kasowych. Siłą Banku jest uznanie ponad 28 tys. zadowolonych Klientów, których liczba stale się powiększa.                  

 

W ubiegłym roku BS w Ostrowi wyróżnił się dodatnio pod co najmniej pod kilkoma względami. Otrzymał nagrodę jako najbardziej efektywny finansowo bank w kategorii: Bank Spółdzielczy o sumie bilansowej powyżej 500 mln zł (w niezależnym rankingu NBS).

 

bank_gwna_siedzibaostrwmazowiecka_1262

Główna siedziba Banku Spółdzielczego w Ostrowi dziś

 

Dzięki czemu udało się osiągnąć tak dobre wyniki? Od wielu lat bank w Ostrowi utrzymuje bardzo dobre pozycje pod względem aktywów. Poprzez zatrzymanie zysku bank buduje fundusze własne, co ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i możliwości kredytowe. Środki klientów zabezpiecza Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Bank należy również do Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko bankom, które go tworzą, ale przede wszystkim Klientom. Przynależność do tego Systemu jest dla nich gwarancją wyboru pewnego i przewidywalnego partnera.

 

Wyniki

 

Wielkości aktywów, funduszy własnych i osiągane wyniki plasują Bank w pierwszej piątce blisko sześciuset polskich banków spółdzielczych. Wśród 355 banków zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. na koniec 2016 roku Bank uzyskał 4 pozycję pod względem sumy bilansowej oraz 2 lokatę pod względem funduszy własnych.

 

Nagrody, Wyróżnienia

- Laureat Certyfikatu Najwyższa Jakość Quality International 2014 w kategorii: Innowacje za Biometrię Finger Vein

- Laureat "Białego Listka" 2014 i 2015 Tygodnika "Polityka" za działalność CSR

ü   II miejsce w kategorii: Duży Bank Spółdzielczy 2015 w XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Gazety Bankowej"

- I miejsce w kategorii: Najefektywniejsze Banki o sumie bilansowej powyżej    500 mln zł w Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze 2016”

- V miejsce w kategorii: Największe Banki w Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze", edycja 2016

- II miejsce w kategorii: Najefektywniejsze Banki o sumie bilansowej powyżej 500 mln zł w Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze 2017”

- II miejsce w kategorii: Największe Banki w Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze 2017"

 

Rozwój placówek

 

- 2015 r. – powstanie Punktu Obsługi Klienta w Rzekuniu

- 2015 r. – powstanie Punktu Obsługi Klienta w Czerwinie

- 2015 r. – otwarcie nowej siedziby Oddziału Banku w Andrzejewie

- 2016 r. powstanie Oddziału Banku w Zielonce

- 2016r. – otwarcie nowej siedziby Filii w Wyszkowie

- 2017r. – powstanie Filii w Wołominie

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.