Będzie drożej? Rosną ceny ubezpieczeń

Po 4,5 letniej tendencji spadkowej, ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na które w dalszym ciągu miały wpływ szkody katastroficzne z 2017 r. oraz wzrost cen linii finansowych i profesjonalnych – wynika z najnowszego raportu Marsh Global Insurance Market Index: Q1 2018, cyklicznego zestawienia stawek odnowieniowych na świecie.


 

W pierwszym kwartale tego roku ceny wzrosły średnio o około 1% – 3%. W większości regionów odnotowano umiarkowany wzrost cen w pierwszym kwartale lub zmniejszenie tempa spadku.Straty katastroficzne w mieniu, które miały miejsce w ubiegłym roku nadal wpływają na ceny ubezpieczeń majątkowych w USA i innych krajach. Jednak globalna pojemność rynku ubezpieczeniowego pozostaje nadal silna, dlatego ceny w dalszym ciągu spadają w wielu regionach, przede wszystkim w liniach ubezpieczeniowych mniej podatnych na straty.

 

Wypowiedź: Artur Grześkowiak, Prezes Zarządu, Marsh Polska.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.