Bezpieczny Parking – nowoczesne rozwiązanie City Parking Group S.A.

Rozmowa z Michałem Mirosławem Wiklińskim, Prezesem Zarządu City Parking Group S.A., zajmującej się zarządzaniem parkingami i miejskimi strefami parkowania, nagrodzonej tytułami „Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma / Dobry Pracodawca 2016” oraz Innowacja Roku 2016.

Od wielu lat City Parking Group jest niekwestionowanym liderem branży parkingowej, nie tylko w Polsce, lecz również w naszej części Europy. Jaka jest tajemnica sukcesu firmy?

Aktualnie obsługujemy ok. 150 tys. miejsc parkingowych w blisko 200 lokalizacjach na terenie Polski, Czech i Słowacji, a liczba ta rośnie bardzo szybko z roku na rok. Jestem przekonany, że sukces odnosimy dlatego,  że usługi przez nas świadczone są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. To z kolei jest możliwe dzięki świetnemu zarządzaniu całą Grupą i doskonałej organizacji zadań.


Ogromny wpływ na ilość ciągle przybywających kontraktów ma również szeroki wachlarz oferowanych przez nas produktów. Ich liczba też cały czas rośnie.

O jakich produktach mowa? Jakiego typu są to rozwiązania?


Pracując nad rozwojem naszej oferty i nowymi technologiami, bacznie obserwujemy wszystkie aspekty mające wpływ na naszą branżę. Dzięki temu naprawdę wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów. Przykładem może być nasz najnowszy produkt BEZPIECZNY PARKING, skierowany do przedsiębiorców prowadzących parkingi strzeżone. Obiekty tego typu wymagały dotychczas ciągłej obecności personelu, co z kolei, przy wzrastających kosztach pracowniczych, powodowało, że ich dalsze funkcjonowanie przestawało być opłacalne.


Tymczasem BEZPIECZNY PARKING to alternatywa, umożliwiająca w sposób w pełni automatyczny, zarządzanie parkingiem i jego kontrolowanie, przy zachowaniu nadal pełnego statusu parkingu strzeżonego. Dzięki ograniczeniu kosztów personelu prawie do zera, prowadzenie tych parkingów pozostaje opłacalne.

 

cpg_ilustracje4_2560_01

 

Z jakim zainteresowaniem rynku spotkało się to rozwiązanie?

Pierwsze obiekty tego typu funkcjonują już w kilku miastach w Polsce, a podpisane kontrakty gwarantują uruchomianie kolejnych. Muszę z radością się pochwalić, że oferta ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony przedsiębiorców prowadzących parkingi, jak i właścicieli terenów, na których one się znajdują, lub mogłyby powstać, np. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.


Chciałbym podkreślić, że całą naszą najnowszą ofertę kierujemy właśnie przede wszystkim do właścicieli lub zarządców terenów, na których parking mógłby powstać. Bardzo chętnie nawiązujemy współpracę polegającą na dzierżawie terenu i prowadzeniu przez nas parkingu, lub na dostarczeniu kompletnej infrastruktury parkingowej, za opłatą miesięczną lub jednorazową. Jesteśmy również bardzo elastyczni co do czasokresu obowiązywania umowy – od kilku miesięcy do wielu lat.

Jakie jeszcze podmioty mogą być zainteresowane Państwa ofertą?

Nasze  usługi kierujemy również do partnerów biznesowych. Mamy ogromne doświadczenie w zarządzaniu parkingami przy bardzo różnych obiektach, takich jak centra handlowe, biurowce, sieci dyskontowe, szpitale, dworce, szkoły wyższe, placówki naukowe i badawcze, obiekty sportowe, itd.


Naszą misją jest rozwiązywanie wszelakich problemów związanych z parkowaniem i zoptymalizowanie oferty miejsc postojowych, poprzez usprawnienie ich funkcjonowania, inwestycje w nowoczesną infrastrukturę oraz sfinansowanie budowy nowych miejsc oraz parkingów wielopoziomowych.


Przyszłym partnerom oferujemy różne modele współpracy. W każdym z nich jesteśmy gotowi ponieść wszystkie konieczne nakłady inwestycyjne.

 

cpg_ilustracje_2560_01

 

Ale Państwa działalność to nie tylko organizacja i zarządzanie parkingami zamkniętymi.

Rzeczywiście, City Parking Group to nie tylko parkingi off-street. Cały czas zwiększamy ilość obsługiwanych przez nas miejsc parkingowych w miejskich Strefach Płatnego Parkowania. Również w tym sektorze oferujemy zarządcom dróg i parkującym kierowcom bardzo nowoczesne rozwiązania. Praktycznie do wyposażenia standardowego naszych parkomatów należy możliwość wnoszenia opłat za parkowania za pomocą kart zbliżeniowych oraz uiszczenia opłaty dodatkowej w parkomacie. Wprowadzenie tej ostatniej funkcjonalności wymagało stworzenia specjalistycznego oprogramowania do zarządzania Strefami Płatnego Parkowania i windykacji opłat nieuiszczonych. Dzięki niemu jesteśmy również gotowi do prowadzenia kontroli parkujących aut za pomocą pojazdów wyposażonych w kamery. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, funkcjonujące tylko w kilku dużych miastach w Europie. Wpisuje się ono natomiast w bardzo modny i popularny trend SmartCity. Dla nas jest ono częścią opracowanego przez City Parking Group systemu IPS Intelligent Parking System.

Brzmi intrygująco. Proszę coś więcej powiedzieć o tym systemie.

Idea IPS jest prosta: miasto to inteligentny organizm urbanistyczny, potrafiący sam wskazać kierowcy wolne miejsce parkingowe. Aby to zrealizować oferujemy zarządcom dróg usługę CityParkDetection. To system monitorujący zajętość i ewentualną dostępność wolnych miejsc parkingowych w obrębie Strefy Płatnego Parkowania. W tym celu stosowane są czujniki montowane w podłożu miejsca parkingowego lub kamery służące do analizy obrazu. Do systemu zbierane mogą być dane również z parkingów wielopoziomowych i innych typu off-street. Kierowcy informowani są o dostępności miejsc poprzez tablice zmiennej treści i aplikację mobilną CityParkApp.


CityParkApp to prosty w obsłudze system umożliwiający dokonywanie płatności za parkowanie w strefach płatnego parkowania za pomocą telefonu komórkowego, nawigowanie do wolnego miejsca parkingowego oraz jego rezerwację. Zaletą tej aplikacji jest brak konieczności instalowania na urządzeniu mobilnym tzw. elektronicznej portmonetki i uzupełniania środków pieniężnych. Rozliczenie następuje poprzez system Masterpass, do czego wystarczy jednorazowa rejestracja. Aplikację CityParkApp można pobrać bezpłatnie z Google Play, App Store lub Windows Phone Store. Dzięki integracji aplikacji CityParkApp z systemem nawigacji samochodowej oraz systemem CityParkDetection możliwe jest naprowadzanie kierowcy na wolne miejsce parkingowe.

W dobie rosnącej liczby pojazdów i ciągłego deficytu miejsc parkingowych w miastach, jest rozwiązanie, które powinno zostać niezwłocznie wdrażane, zwłaszcza w centrach miast.

Intelligent Parking System to naprawdę idealne rozwiązanie dla nowoczesnego miasta. Powoduje bardzo skuteczne upłynnienie ruchu pojazdów poprzez redukcję ilości wolno poruszających się aut kierowców poszukujących wolnego miejsca parkingowego. Umożliwia również włączenie do systemu wszystkich parkingów w obrębie danego rejonu miasta, a kierowcom szybkie i pewne znalezienie dogodnie położonego miejsca parkingowego oraz sprawne dotarcie do niego, w jak najkrótszym czasie.


Nie bez powodu City Parking Group jest dziś uznaną firmą w tej branży na rynku. Nasze rozwiązania są rewolucyjne w zakresie innowacyjnego zarządzania miejscami parkingowymi. Nasza firma to zespół fachowców i profesjonalistów, którzy wiedzą, że parkowanie może być problemem. Jego rozwiązanie zawsze się opłaca!

 

cpg_ilustracje3_2560_01

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.