Bitcoin dogania złoto

Bitcoin pokonał kolejną granicę notowań – rano kurs zbliżył się do 12 400 USD. Na początku sesji w Nowym Jorku usiłowano zdołować notowania złota. Atak udał się połowicznie – złoto  obroniło kluczowe wsparcie techniczne  osiągając poziom  1269.70 USD/uncję - podaje Bankier.pl

 

Notowania bitcoina wzrosły w ciągu ostatniego roku z poziomu 763 dolarów do 12 352 dolarów dzisiejszego poranka. Daje to stopę zwrotu na poziomie 1518%. 
Wszystko zaczęło się wczoraj tuż po 15:00 – czyli 40 minut po otwarciu handlu na nowojorskim rynku terminowym (COMEX). Wykorzystując negatywny dla złota sygnał z rynku walutowego (gdzie kurs EUR/USD w ciągu kilku minut obniżył się z 1,1834 do 1,1917), rzucił na rynek potężne zlecenie sprzedaży złotych kontraktów, nominalnie opiewające na 1,5 mld USD.Przełamane zostało także wsparcie na wysokości 1265 USD wyznaczane przez 61,8 proc. zniesienia lipcowo-wrześniowych wzrostów oraz lokalne minimum sprzed dwóch miesięcy - czytamy w tekście.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.