Błonie polską marką zegarków

Błonie Sp. z o.o. Partnerem Wspierającym Europejskie Forum Jakości i Innowacji oraz Galę Programu Najwyższa Jakość Quality International 2018

3 egzemplarze zegarków inspirowane  historią Dywizjonu 302 – pierwszej polskiej jednostki myśliwskiej utworzonej w Wielkiej Brytanii w 1940 r. każdy o wartości 2 400 złotych rozlosowano 26 października wśród Laureatów Europejskiego Forum Jakości i Innowacji i Gali finałowej Programu Najwyższa Jakość Quality International 2018 w hotelu Monopol***** w Katowicach.


 

Lotniczymi elementami zegarka są: symbol WX302 – oznaczenie kodowe polskiego Dywizjonu 302.na wewnętrznym okręgu tarczy zegarka,  wskazówki z pomarańczowymi końcówkami, które mają kształt taki jak śmigła samolotu Spitfire,  wahnik w kształcie samolotu Spitfire, na którym latali piloci Dywizjonu 302 ,umieszczony na odrocie zegarka.


Błonie to marka wyjątkowa, której produkty nawiązują do klasycznych zegarków produkowanych w Polsce w latach 50-tych i 60-tych. Reaktywowana w 2014 roku firma stawia na tradycję i uniwersalny, elegancki design. Docenią go zarówno ludzie młodzi, jak i ci starsi, pamiętający jeszcze pierwotne modele Błonie.


Początki marki Błonie sięgają lat 50-tych XX wieku. W 1956 roku na najwyższym szczeblu ówczesnej władzy w Polsce podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji zegarków naręcznych. Debiut na rynku to zaś rok 1960 i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pierwsze zegarki Błonie produkowane były w całości przy użyciu radzieckich części, miejscem wytwarzania była zaś dawna fabryka zapałek w Błoniu. Z czasem produkcja rozwinęła się na tyle, że zaczęto produkować własne części mechanizmów. Przez dekadę funkcjonowania marka stworzyła ok. 1,2 miliona zegarków. Wśród najpopularniejszych serii i modeli warto wymienić chociażby „Bałtyk”, „Dukat” czy „Lech”.


Z różnych powodów produkcja w latach 70-tych została wstrzymana. Dopiero w 2014 roku obecni właściciele marki Błonie postanowili wskrzesić dawną legendę. Jak sami tłumaczą zrobili to z 3 powodów: pasji do zegarków, zamiłowania do polskich marek oraz chęci stworzenia własnego produktu. Dziś Błonie to młodzi, kreatywni projektanci, którzy inspirując się stylem pierwotnych modeli tworzą zegarki klasycznie eleganckie, ale zabarwione jednak nowoczesnymi akcentami.


Każdy zegarek Błonie przechodzi trzyetapową kontrolę, a dodatkowo jest dokładnie sprawdzany przez polskiego zegarmistrza, który reguluje precyzję chodu mechanizmu. Modele Błonie produkowane są w ściśle określonych, limitowanych seriach, z których każda powstała dla upamiętnienia ważnych wydarzeń lub osób. I tak, kolekcja BH300 stanowi hołd dla polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię. Modele te wyposażone są m.in. w oryginalny wahnik w postaci samolotu Lancaster, który widoczny jest przez szklany dekiel. Również limitowane zegarki z serii Dukat nawiązują stylistyką do pierwszych modeli marki Błonie, a wnętrze automatycznego mechanizmu wyraźnie sugeruje jakiej produkcji są te modele dzięki utrzymaniu w biało-czerwonej kolorystyce.


Zegarki polskiej marki Błonie to idealne połączenie wysokiej jakości wykonania i tradycyjnego designu, odpowiedniego do niemal każdej stylizacji, zarówno codziennej, jak i bardziej formalnej. Docenią je z pewnością mężczyźni pochodzący ze starszego pokolenia, co sprawia, że taki zegarek to perfekcyjny prezent dla ojca lub dziadka. Pewne jest jednak, że zegarki te spodobają się też młodszym użytkownikom zegarków, a wszystko za sprawą klasycznego, można by rzec nawet minimalistycznego stylu, jaki charakteryzuje tę markę.


 


Tagi: Zegarki,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.