Brak popytu na wiatrołomy

Drewno z wiatrołomów źle się sprzedaje. Lasy Państwowe cen obniżyć jednak nie chcą. Firmy boją się, że zniżkę dostanie tylko państwowa spółka energetyczna. O sprawie informuje Pb.pl.

 

Portal podkreśla, że w ostatnich tygodniach Lasy Państwowe próbowały kilkakrotnie znaleźć nabywców na drewno z wiatrołomów. Bez spektakularnych rezultatów .

 

W połowie października z zaoferowanych  1,664 mln m sześc. udało się sprzedać tylko 25 proc., w kolejnym podejściu już tylko 5,1 proc. (65 tys. m sześc.). Jak podaje Pb.pl, przy kolejnych dwóch próbach udało się sprzedać tylko 10 tys. m sześc. (0,8 proc.) oraz 30 m sześc. (0,0025 proc.) zaoferowanego drewna.

 

Bogdan Czemko, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, którego cytuje portal uważa, że nabywców nie ma, bo LP wystawiają drewno z wiatrołomów po cenach bliskich cenom pełnowartościowego surowca.

 

Zdaniem przedstawicieli przemysłu drzewnego kolejne przetargi organizowane są w celu wykazania nasycenia rynku. A to – jak tłumaczy portal - otworzyłoby drogę do sprzedania surowca jako "drewna energetycznego" – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Pb.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.