Cena ropy rośnie

Ceny ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wzrosły w tym tygodniu już o 9,5 proc. Według maklerów to najmocniejszy wzrost od ponad dwóch lat, a to jeszcze nie koniec zwyżek – informuje Businessinsider.com.pl.

 

Baryłka ropy West Teras Intermediate   w dostawach na luty na nowojorskiej giełdzie paliw NYMEX wyceniana jest po 52,65 USD za baryłkę, po zwyżce o 0,11 proc. – czytamy w informacji.

 

Ropa Brent w dostawach na marzec na londyńskiej giełdzie paliw ICE Futures Europe jest wyceniana po 61,65 USD za baryłkę, po spadku ceny o 0,05 proc. – podaje portal.

 

W ciągu poprzedniej sesji ropa WTI na NYMEX zyskała 0,4 proc. Była to już dziewiąta z kolei sesja zakończona zwyżką notowań. WTI na giełdzie NYMEX zyskała w tym tygodniu 9,5 proc., a Brent na ICE zdrożała o 7,8 proc. – przytacza Businessinsider.com.pl 

 

OPEC+ od początku stycznia - zgodnie z podpisaną w grudniu 2018 r. umową - ma zmniejszać dostawy ropy w ciągu najbliższych 6 miesięcy o 1,2 mln b/d. – napisano w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Tagi: Cena ropy,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.