Chopin wraca na salony!

Właśnie po długich ośmiu latach ukazało się wznowienie pierwszej na polskim rynku książki dla dzieci o małym Fryderyku Chopinie autorstwa Michała i Joanny Rusinków.

 

rusinek_maly_chopin_wyd_2018_3d_605_01Przy dźwiękach walca i najpiękniejszych fortepianowych ballad. W rytm poloneza, w prawdziwie koncertowym stylu i przede wszystkim poetycko, mając na uwadze najmłodszych czytelników.

 

maly_chopin_rozkladowka10-11f_1134„Mały Chopin”, bo o nim mowa, to zabawna, wierszowana opowieść o tym, jak mały Frycek stał się genialnym kompozytorem – Fryderykiem. Niemałą zasługę miały w tym mrówki i pyszny wielkanocny mazurek…

 

maly_chopin_rozkladowka14-15f_1134„Mały Chopin” stał się wizytówką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina podczas obchodów Roku Chopinowskiego w 2010 roku. Co więcej, książka do tej pory została przetłumaczona na dziesięć języków, w tym rosyjski, włoski, chiński i japoński.

 

maly_chopin_rozkladowka20-21f_1134

 


Drogie Dziewczynki i Chłopczyki,

niewiele trzeba się natrudzić,

by znaleźć wokół nas pomniki

przedstawiające słynnych ludzi.

[…]

Na przykład pan Fryderyk Chopin

(siedzi nad stawem, wygodnicki)

był kiedyś małym Fryderyczkiem,

a nawet jeszcze mniejszym Fryckiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.