Czym kierować się podczas zakupu drukarki dla ucznia i studenta?

Młodsi uczniowie potrzebują często wydrukować pracę ze zdjęciem czy inną grafiką. Licealiści i studenci w głównej mierze drukują materiały do nauki lub wypracowania. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej drukarki dla ucznia trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów.

 

drukarka_dla_ucznia_lub_studenta_790

 

Rodzaj urządzeniaZazwyczaj podczas wyboru drukarki zastanawiamy się pomiędzy dwoma rodzajami – laserową i atramentową. Zarówno jedna, jak i druga ma swoje zalety. Jeśli planujemy drukować w kolorze, lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie drukarka atramentowa. Skorzystają z niej zwłaszcza młodsi uczniowie, którzy do szkoły przygotowują np. albumy ze zdjęciami, czy wypracowania z dołączoną grafiką. Trzeba jednak pamiętać, że takie urządzenie wymagają regularnego włączania – w przeciwnym razie tusz może zaschnąć. Starsi uczniowie potrzebują zazwyczaj wydruków czarno - białych, a materiały te często liczą wiele stron. Dlatego w tym przypadku bardziej sensownie jest kupić monochromatyczną drukarkę laserową, która pracuje szybciej. Jeśli student nie tylko drukuje, ale często również kopiuje dokumenty, jak np. notatki, warto zastanowić się nad urządzeniemWażne funkcje i parametryNa jakie parametry zwracać uwagę? Przede wszystkim na cenę tuszy i tonerów, a także dostępność tańszych zamienników. Tu jednak warto postawić na te sprawdzone, objęte gwarancją (np. Asarto, www.asarto.pl – jako nieliczni na rynku oferują dożywotnią gwarancję na tusze i tonery). Jeżeli producent zamiennika bierze na siebie obowiązek gwarancyjny, to znaczy, że jest w 100% pewny swojego produktu.Jeśli decydujemy się na drukarkę atramentową, korzystniej jest wybrać taką, w której poszczególne kolory tuszu znajdują się w oddzielnych pojemnikach. Konieczność wymiany całego kartridża ze względu na wykorzystanie do końca tylko jednego koloru wiąże się z niepotrzebnymi wydatkami. Lepiej też zrezygnować z modeli, które mają tzw. tonery czy tusze startowe, bo pozwalają one na wydrukowanie stosunkowo niewielkiej liczby stron. Nie bez znaczenia pozostaje również sama wygoda użytkowania. Jeśli na biurku nie ma miejsca, warto zainwestować w sprzęt z wbudowanym Wi-Fi. Dzięki temu drukarkę będzie można postawić w dowolnym miejscu i skorzystają z niej również pozostali domownicy. Dodatkową pożyteczną funkcją jest tzw. duplex, czyli możliwość drukowania dwustronnego – oszczędza ono nie tylko papier, ale również miejsce w plecaku ucznia czy na jego biurku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.