Dawniej i dziś – centra miast pięknieją w oczach

Europa już dawno przestała obawiać się terenów, które w całkowitym stopniu wymagają odnowy i zagospodarowania. Inwestycje na tego typu powierzchniach to ogromne wyzwanie dla firm deweloperskich, jednak zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców, przedsięwzięcia te są nie do przecenienia.

 

 

osiedle_lokum_di_trevi_1500

Osiedle Lokum di Trevi
Fot. Lokum Deweloper

 

Europejskie standardy w Polsce

Przywracanie do życia obszarów miasta, które wymagają naprawy oraz kompleksowego podejścia, to poważne zadanie. Trend wciąż się rozwija, jednak tylko duże i wyspecjalizowane firmy nie boją się podjąć tego wyzwania. – Dobry przykład zaadaptowania terenu niezamieszkałego do warunków mieszkalnych stanowi Zagłębie Ruhry, gdzie pod tereny mieszkalne zaanektowano dawne kopalnie węgla – mówi Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży firmy Lokum Deweloper. Na ich miejscu powstało także nowoczesne centrum kultury i designu. Dzięki takim działaniom metropolie podnoszą swą renomę. I choć w Europie tego typu rozwiązania to standard, w Polsce nie jest to tak popularne rozwiązanie wśród deweloperów. Przyczyna tkwi przede wszystkim w barierach spowalniających proces odzyskiwania terenów zaniedbanych, przeszkodach o charakterze legislacyjnym, a także, co nie mniej ważnefinansowym. Centra współczesnych miast uchodzą za zagospodarowane, zabudowane, dlatego deweloperzy nie widzą tam miejsca pod swoje inwestycje. Jak się jednak okazuje, na polskim rynku przybywa firm, którym przypadły do gustu europejskie standardy.

Drugie życie

 

lokum_deweloper_944

Fot. Lokum Deweloper

Znakomitym przykładem są inwestycje, które w ostatnim czasie powstały w stolicy Dolnego Śląska. Lokum di Trevi, najnowsza inwestycja Lokum Deweloper powstała na terenie byłego Mostostalu, gdzie jeszcze do niedawna, od strony ulicy Tarnogajskiej, stał ogromny, straszący postkomunistycznym designem biurowiec - Obecnie w miejscu byłego biurowca stoi nowoczesne osiedle, świetnie skomunikowane z centrum miasta, z pełnym dostępem do infrastruktury miejskiej – wyjaśnia Eryk Nalberczyński. Aby przywrócić do życia taki obszar, nie wystarczy wyremontować kilka budynków. Potrzebny jest całościowy plan zagospodarowania terenu, połączony z dostosowaniem budynków do warunków mieszkalnych, zagospodarowanie części wspólnych, elementów małej architektury i terenów zielonych.

Z myślą o kliencie

Deweloperzy, którzy podjęli wyzwanie zaanektowania obszarów nienadających się dotąd do mieszkania, a jednocześnie położnych na terenie centrum miasta, oferują przyszłym lokatorom nie tylko dobrą komunikację, możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu miasta, dostęp do sklepów i placów zabaw, ale także – niepowtarzalny klimat i ciekawą historię miejsc, w których powstają. – Biorąc pod uwagę nasze ostatnie inwestycje, możemy śmiało powiedzieć, że lubimy inwestować w takie tereny – wyjaśnia Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper. – Są doskonale zlokalizowane, mają ogromny potencjał i ciekawą historię. Lokum di Trevi powstało na terenie Mostostalu, Lokum da Vinci zaś na terenach dawnego lotniska wojskowego. W tej chwili przygotowujemy się już do kolejnej inwestycji w miejscu o niezwykle interesującej historii – wyjaśnia ekspert z Lokum Deweloper.

 

 

fontanna_i_dziedziniec_lokum_di_trevi_2000_01


Fontanna i dziedziniec na osiedlu Lokum di Trevi

Fot. Lokum Deweloper

 

 

 

Źródło: Lokum Developer


 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Komentarze (2)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Krokodyl
2014-03-12(23:21:46)
 Autor: Pan Michał
 Treść: Słyszałem, że na najbliższych targach mieszkań 1-2.03 w hali Stulecia będzie też stoisko Lokum. Znam godziny 10-17 natomiast nie znam nr stoiska, mógłbym prosić o taką informacje na maila michal.benicki@wp.pl
Lokum było na stoisku C8, ale teraz jak się domyslam ta informacja jest Ci po nic. Na ich facebooku za to możesz sporo aktualnych newsow dorwać https://www.facebook.com/LokumDiTrevi.

Pan Michał
2014-02-27(22:49:58)
Słyszałem, że na najbliższych targach mieszkań 1-2.03 w hali Stulecia będzie też stoisko Lokum. Znam godziny 10-17 natomiast nie znam nr stoiska, mógłbym prosić o taką informacje na maila michal.benicki@wp.pl

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.