Deer Design dobrze zaprojektowana przestrzeń

O rynku projektowania i wykańczania wnętrz, pomyśle na biznes oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Karoliną Karwowską-Gajżewską, Prezesem Zarządu firmy Deer Design Sp. z o.o.

 

W jakich okolicznościach zrodził się pomysł na założenie firmy Deer Design?


Założenie Pracowni Architektury img_8655p_1400_01Wnętrz było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na usługę wykończenia „pod klucz”. Przed podjęciem decyzji o otwarciu firmy zrobiliśmy dokładny research rynku. Zbadaliśmy jak faktycznie wygląda taka usługa oferowana przez działające w tamtym czasie pracownie. W naszej opinii nie spełniała ona głównego założenia idei „wykończenia pod klucz”, ponieważ większość firm istniejących wówczas na rynku oferowała niekompletną usługę wykończenia „pod klucz”. Mianowicie usługę polegającą na wykończeniu standardu deweloperskiego w podstawowe materiały, takie jak podłogi, płytki czy drzwi. Nie dawała ona jednak klientowi możliwości pełnego wyposażenia mieszkania i faktycznego odbioru mieszkania lub domu wykończonego „pod klucz”.


Jak Państwa zdaniem wygląda rynek projektowania i wykańczania wnętrz w Polsce.


Polski rynek projektowania i wykańczania wnętrz na pewno odbiega od standardów Europy Zachodniej, gdzie klient odbiera mieszkanie urządzone „pod klucz”, a pojęcie odbioru deweloperskiego właściwie nie istnieje. W Polsce wciąż jest to nowość, jednak powoli dostrzegamy, że tendencja ta się zmienia i idzie w dobrym kierunku. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi faktu, że kwestię zaprojektowania i wykończenia mieszkania „pod klucz” lepiej zlecić profesjonalistom.

Cieszy również fakt, że coraz większa ilość deweloperów, funkcjonujących na polskim rynku, oferuje usługę wykończenia „pod klucz”. Tym bardziej, że klientowi łatwiej zdecydować się na usługę wykończenia „pod klucz”, która w swojej cenie zawiera projekt mieszkania, a nie samo wykończenie. To co staje się bardziej dostrzegalne to fakt, że coraz większa grupa klientów docenia udział architekta w całym procesie wykończenia mieszkania. Pracę z klientem bardzo często zaczynamy w momencie gdy budynek znajduje się jeszcze w fazie budowy lub nawet przed jej rozpoczęciem. Warto zaznaczyć, że udział architekta jest istotny już na tym etapie, ponieważ umożliwia wprowadzenie zmian lokatorskich, które dają klientowi możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Zwłaszcza, że niektóre rozwiązania wprowadzane są już na etapie projektu, dzięki ścisłej współpracy naszego działu projektowego z działem technicznym dewelopera. Nasi specjaliści są w stanie wprowadzić różnego typu rozwiązania, których klient sam, bez specjalistycznej wiedzy, nie byłby w stanie zaimplementować. Wprowadzenie zmian lokatorskich na etapie budowy skutkuje tym, że w momencie odbioru mieszkania przez klienta, jest ono dopasowane do jego indywidualnych potrzeb, m in. pod kątem rozprowadzenia instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej.

Dzięki naszemu profesjonalizmowi i wysokiej jakości oferowanych przez nas usług, nawiązaliśmy współpracę z dużymi firmami deweloperskimi, które oferują naszą usługę swoim klientom. Współpracujemy m.in. z firmą Dantex, Unidevelopment czy Matexi.


Czym na tle konkurencji wyróżnia się Deer Design?


Główną misją Deer Design jest jakość, która towarzyszy nam na każdym etapie pracy. Nasza oferta została stworzona tak, aby odpowiadać potrzebom różnych grup klientów. Oferujemy 3 programy wykończeniowe „pod klucz” podzielone na trzy poziomy cenowe. Posiadamy również ofertę projektowania indywidualnego, a kilka miesięcy temu zakres naszych usług wzbogaciliśmy także o ofertę projektowania tarasów i ogrodów. Pół roku temu stworzyliśmy też dodatkowy program wykończeniowy „pod klucz” Business Line. Jest on dedykowany naszym Partnerom posiadającym w swojej ofercie inwestycje typu condo hotele i mikroapartamenty. Nasze programy wykończeniowe „pod klucz” to kompleksowa usługa polegająca na podzieleniu pracy na takie etapy, jak: projektowanie, dobór materiałów wykończeniowych, zamówienie wybranych materiałów przez nasz dział logistyki czy nadzór nad realizacją projektu przez naszych koordynatorów budowy. W czasie prac wykończeniowych nasi architekci dopracowują także kwestię wyposażenia mieszkania w niezbędne elementy, takie jak oświetlenie, meble ruchome czy dekoracje. Usługa ta również wliczona jest w cenę programów „pod klucz”.


9v2a1319_1400_logo_1400_01

 

W pracy z klientem ważną rolę odgrywają także katalogi Deer Design, których każda nowa edycja powstaje przez minimum pół roku. Są one przygotowywane przez naszych architektów i zawierają wyselekcjonowane produkty sprawdzonych producentów. Selekcja ta to przede wszystkim pewność, że zastosowane produkty spełnią oczekiwania klientów i nie będą awaryjne. Dlatego też korzystamy z produktów takich producentów, jak Tubądzin, Grohe, Hansgrohe czy Barlinek.

Rozpoczęcie pracy z klientem poprzedzone jest odbiorem deweloperskim, który zawarty jest w cenie każdego programu wykończeniowego. Nasi koordynatorzy oceniają stan techniczny lokalu i są w stanie wskazać usterki, które powinien poprawić deweloper. Usługa ta jest też wartością dodaną dla naszych klientów, ponieważ pozwala im na zaoszczędzenie czasu i, bardzo często, pieniędzy.

To co dodatkowo wyróżnia nas na tle konkurencji to zakres projektowania, który w przypadku naszej Pracowni został poszerzony. Wykonujemy wizualizacje nie tylko łazienki, ale także wizualizacje salonu z kuchnią. Uważamy, że są one sercem danego domu czy mieszkania. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, aby nasz klient nie widział wizualizacji tych pomieszczeń. Tym bardziej, że dzięki nim jesteśmy w stanie zaprezentować klientowi, jak będzie wyglądała jego zabudowa meblowa.

W naszym zespole posiadamy również oddzielny dział projektowania mebli, który włącza się na etapie projektowania wnętrza i pozwala dobrać odpowiednie rozwiązania związane z zabudową meblową.


Czym zachęcają Państwo swoich przyszłych klientów do współpracy z marką Deer Design?


Świadczymy usługi o wysokim standardzie. Mamy zróżnicowaną ofertę. Każdy z klientów ma też okazję obejrzenia materiałów wykończeniowych na żywo w naszym showroomie, znajdującym się w ścisłym centrum stolicy, przy ul. Twardej 64. Nasza ekspozycja to 250 m2 powierzchni wypełnionej materiałami i rozwiązaniami, które klient może zobaczyć i przetestować podczas wizyty w naszej Pracowni.

Pierwsze spotkanie z klientem to nie tylko spotkanie sprzedażowo-handlowe, ale przede wszystkim spotkanie, które określamy poradą architekta. Każdy z naszych doradców handlowych posiada wiedzę projektową i już na pierwszym spotkaniu z klientem prezentuje mu odpowiednie rozwiązania funkcjonalne. Ponadto, specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy 2 programy lojalnościowe. Pierwszy z nich, Ambasador Deer Design, to możliwość uczestniczenia klienta w procesie, jakim jest polecanie usług naszej firmy swoim bliskim lub znajomym. Każde skuteczne polecenie to 500 zł dla polecającego, a dla nas kolejne potwierdzenie, że klienci doceniają wysoki standard naszych usług.

Drugi program to Program Rabatowy Deer Design, który pozwala naszym klientom na zakup dodatków i elementów wyposażenia wnętrz po atrakcyjnych cenach. 

Wizytówką Programu jest Karta Rabatowa, która uprawnia do skorzystania z rabatów w sklepach naszych Partnerów działających w obszarze wyposażenia wnętrz. Do grona naszych Partnerów należy około 50 sklepów takich, jak np. Miloo Home czy AnOther Design. Do tego ścisłego grona zaprosiliśmy tylko wyselekcjonowane firmy z atrakcyjną ofertą nowoczesnych mebli, oświetlenia i dodatków wnętrzNa jakie cechy w swoich projektach kładziecie Państwo szczególną uwagę?


Szczególną uwagę kładziemy na funkcjonalność układów aranżacyjnych, które powstają pod konkretnego klienta. Stawiamy także na oryginalność. Mimo tego, że posiadamy wielu klientów i nasi architekci pracują nad kilkoma projektami jednocześnie to zależy nam na tym, aby każdy projekt był indywidualny. Dążymy do tego, aby każdy kto wejdzie do mieszkania zaprojektowanego przez naszych architektów od razu zauważył, że zostało ono zaprojektowane przez specjalistów. Kładziemy również nacisk na realizacje. Nie projektujemy na podstawie pięknych zdjęć dostępnych w internecie. Projektujemy rozwiązania, które da się wykonać, ponieważ jesteśmy firmą, która odpowiada również za realizację projektu, na którą udzielamy 2-letniej gwarancji. Jednym słowem, za wizualizacjami idzie obszerna dokumentacja techniczna na podstawie, której powstaje dana realizacja. Na tym etapie jesteśmy w stanie przewidzieć pewne rozwiązania, które przy samym projektowaniu bez realizacji, nie byłyby rekomendowane przez architekta z zewnątrz. Dodatkowo w każdym projekcie uwzględniamy meble, a końcowym elementem, jakim jest wyposażenie wnętrz, zwieńczamy całość prac.


001_1400_logo_1400_01


Marka Deer Design otrzymała tytuł Dobra Marka 2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma. Co dla Państwa oznacza to wyróżnienie?


Jest ono dla nas potwierdzeniem misji naszej firmy, którą jest jakość. Zależy nam na utrzymaniu wysokich standardów pracy począwszy od obsługi klienta na każdym etapie przez wysoką jakość wykonywanych prac wykończeniowych.

Zaufanie to dla nas ciągle powiększające się grono klientów decydujących się na współpracę z naszą firmą, ale także tych, którzy są naszymi followersami i inspirują się projektami oraz realizacjami publikowanymi na naszych kanałach social media.

Zaufanie do naszej marki potwierdza również fakt rosnącej liczby Ambasadorów Deer Design, a co za tym idzie, ilości poleceń naszych usług, która także świadczy o zadowoleniu naszych klientów.

Renomą jest dla nas ilość obsługiwanych przez nas projektów. W tym momencie miesięcznie obsługujemy 80 projektów i realizacji, które przekazujemy do odbioru w wysokim standardzie, co owocuje kolejnymi poleceniami ze strony naszych obecnych klientów. Ponadto, nasze realizacje zauważane są przez redakcje branżowe i publikowane w ich tytułach.

O zaufaniu do naszych usług świadczy również współpraca z naszymi Partnerami – deweloperami czy biurami nieruchomości. Współpraca ta opiera się na partnerskich zasadach. Tak jak nasi inwestorzy bardzo często uświadamiają klientów, jak bardzo ważna jest usługa wykończenia „pod klucz”, którą warto zlecić profesjonalistom, tak my staramy się uświadamiać naszych przyszłych klientów, jak czasochłonnym procesem jest wykończenie wnętrz „pod klucz”. Wspólnie z naszymi Partnerami organizujemy warsztaty na inwestycjach, podczas których klienci będący przed odbiorem mieszkania mogą omówić z architektami rozwiązania funkcjonalne, a także zapoznać się z materiałami wykończeniowymi.

We współpracy z Partnerami dokonujemy również opiniowania projektów deweloperskich i układów mieszkań, a także przygotowujemy wizualizacje części wspólnych i przykładowych mieszkań. Bardzo często też wykańczamy biura sprzedaży i mieszkania pokazowe w inwestycjach deweloperskich.

 

                                                                                                                 Rozmawiał

                                                                                                                Michał Gryt

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.