Dobry czas dla Strzegomia

Gmina Strzegom od wielu lat intensywnie się rozwija. Ostatni rok jest tego świetnym przykładem.

 

10_864_02

 

- Gmina rozwija się w zaskakującym tempie. Jest coraz ładniej i coraz lepiej nam się tu żyje – mówią mieszkańcy, którzy na potwierdzenie swoich słów wskazują na inwestycje zrealizowane, nie tylko w ostatnich latach, ale także w ostatnim roku. Bez wątpienia wielkim sukcesem było otwarcie krytej pływalni „Delfinek”, z której dziś korzystają nie tylko dzieci, ale także i seniorzy. To tu odbywają się lekcje pływania i zajęcia z aquaerobiku, cieszące się dużym zainteresowaniem. Wiele pozytywnych opinii pada również pod adresem „Alei Rzeźb”, która stała się miejscem spacerów całych rodzin. Jej dopełnieniem jest multimedialne centrum informacji, zlokalizowane w CAS „Karmel”.

 

aleja_rzeb_576_01Ostatnie miesiące to także duże przedsięwzięcia związane z oświatą. Termomodernizacji doczekały się strzegomskie szkoły i przedszkola, a nowo budowane przedszkole z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki będzie pierwszym tego typu obiektem w gminie, wykonanym w technologii pasywnej. Również po raz pierwszy w Strzegomiu zorganizowano imprezę skierowaną do najmłodszych pn. Miasto Dzieci.

 

centrum_multimedialne_w_cas_karmel_820_01Istotna jest także poprawa infrastruktury. Całkowicie swoje oblicze zmieniły ulice Olszowa, Piłsudskiego i Kwiatowa. Przy garażach, w okolicy nowo budowanego przedszkola, wyłożono nawierzchnię szutrową kostką granitową. W porozumieniu z powiatem świdnickim, wyremontowano chodniki na wsiach. W Rogoźnicy dokonano przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wyremontowano drogi w Tomkowicach i Kostrzy.

 

dsc_5598_820Duże zadania realizowane są na terenach wiejskich. W Goczałkowie Górnym, Morawie i Żelazowie od podstaw zostaną wybudowane nowe świetlice. Natomiast w Grochotowie na potrzeby świetlicy zostanie zaadaptowany budynek. Pełną parą idzie budowa centrum aktywności w Jaroszowie oraz przebudowa budynku na mieszkania socjalne. W Godzieszówku i Skarżycach wybudowano strefy aktywności z placami zabaw i siłowniami zewnętrznymi. Ulice oświetlają natomiast nowoczesne lampy hybrydowe. W gminie niweluje się również wieloletnie zaniedbania, czego efektem jest np. remont podwórka w Strzegomiu między ulicami Boh. Getta i Świdnicką. Ostatni czas to ogromna przemiana Grabów, które z każdym tygodniem stają się coraz bardziej przyjaznym miejscem do mieszkania. Podczas codziennego spaceru po mieście łatwo można dostrzec, jak szare i zniszczone elewacje kamienic zmieniają się w estetyczne i kolorowe. Takim działaniom bez wątpienia sprzyja konkurs „Odnów i wygraj”. Gmina wychodzi naprzeciw najbardziej potrzebującym, czego wyrazem jest otwarcie lokalu readaptacyjnego w Strzegomiu.  Dodajmy jeszcze, że w tym roku na inwestycje zaplanowano ponad 50 mln zł.Tomasz Popławski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.