Droższy prąd wyższe ceny

Ceny energii dla gospodarstw domowych są zamrożone i zamrożone pozostaną. Ale miliardy na prawa do emisji CO2 z elektrowni węglowych same się nie zapłacą. Samorządom i firmom państwo ma je rekompensować – napisał Money.pl.

 

Okazuje się, że nie wszystkim wyrównane będą całe koszty, a niektórzy nie dostaną nic. Nie będzie to obojętne dla cen w sklepach – stwierdza portal.


Uzgodnienia Ministerstwa Energii z Komisją Europejską zakończyły się dobrze dla samorządów i ich spółek. Podwyżki cen prądu zostaną im zrekompensowane. Woda i usługi wywożenia śmieci (jeśli robi to spółka komunalna) prawdopodobnie nie zdrożeją z powodu wzrostu cen prądu.

 

Lista zamrożonych cen energii obejmować ma od lipca: gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa i zakłady usług społecznych, mikro- i małe przedsiębiorstwa (do 50 pracowników, lub z przychodami maksimum 10 mln euro w dwa lata) oraz jednostki finansów publicznych, w tym szpitale i szkoły – podano w informacji.

 

Wszyscy wymienieni, oprócz gospodarstw domowych będą musieli do swojego dostawcy prądu złożyć oświadczenie, że spełniają ustawowe kryteria. Wtedy od lipca będą mieli ceny zamrożone do tych z połowy 2018.

 

Dzięki temu dostaną energię po starych cenach, mimo gigantycznych kosztów, jakie ponoszą elektrownie na drogie obecnie prawa do emisji dwutlenku węgla. Nic tylko się cieszyć. Ale uśmiech zblednie, jeśli zobaczymy ceny towarów. Szczególnie tych wytwarzanych przez większe firmy.  A dostanie się i sieciom sklepów – napisano w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.