Dzień Normalizacji Polskiej 2019 - konferencja „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0".

22 maja br. z okazji Dnia Normalizacji Polskiej, po raz 10. Polski Komitet Normalizacyjny zaprosił na ogólnopolską konferencję poświęconą zagadnieniom normalizacyjnym. W tym roku tematem przewodnim była "Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0".

 

W trakcie spotkania zaproszeni prelegenci mówili o Platformie Przemysłu Przyszłości, a także o cyberbezpieczeństwie, Internecie Rzeczy oraz kierunkach rozwoju normalizacji w zakresie Przemysłu 4.0. Przedstawiciele Siemens i Orange Polska zaprezentowali praktyczne aspekty związane z wdrożeniem Przemysłu 4.0. w ich firmach.

5_4644

Normy miały ogromne znaczenie podczas pierwszej rewolucji przemysłowej i dziś także odgrywają kluczową rolę w przejściu do nowej ery. Są niezbędne w kształtowaniu Przemysłu 4.0, pomagają w koordynowaniu przepływu procesów i pracy, są reakcją na dynamicznie rozwijający się rynek i jego potrzeby. Budują globalny rynek bezpiecznych, energooszczędnych, interoperacyjnych urządzeń i systemów IoT.

 

Czwarta rewolucja przemysłowa ma potencjał, by ukształtować światową gospodarkę bazującą na bardziej wydajnej i zrównoważonej, a przez to przyjaznej dla środowiska, produkcji. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, konieczna jest współpraca w sferze normalizacji.

konferencja_rola_norm_w_rozmowju_przemysu_4.0_5472

Wydarzenie zgromadziło ponad 100 uczestników - przedsiębiorców, osób odpowiedzialnych za optymalizację procesów produkcji oraz zainteresowanych wdrażaniem nowych technologii.

 

Tradycyjne podczas DNP wręczono „Kompas Normalizacji” - nagrodę PKN, której celem jest uhonorowanie osób, instytucji za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz polskiej normalizacji oraz promocję systemu normalizacji dobrowolnej i aktywność w procesie opracowywania norm. W tym roku Kompas otrzymali prof. dr hab. inż. Henryk Zobel - Przewodniczący Rady Sektorowej Sektora Budownictwa i Konstrukcji Budowlanych oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich - Związek Rewizyjny.

uczestnicy_konferencji_22.05.2019_4768 

Konferencje z okazji DNP są jednym z działań służących zwiększaniu świadomości normalizacyjnej oraz okazją do podkreślenia korzyści, jakie stosowanie norm przynosi naszej gospodarce i społeczeństwu.

 

Patroni honorowi konferencji:

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Patroni medialni: Rzeczpospolita, dwumiesięcznik „Control Engineering Polska”, ERP-view.pl, e-Gospodarka.pl, ForumBiznesu.pl,

 

PKN przygotowuje specjalną publikację pokonferencyjną, w której zostaną zamieszczone artykuły prelegentów konferencji. Wkrótce szczegóły na www.pkn.pl oraz w majowych „Wiadomościach PKN. Normalizacja”.

 

Monika Kicuła

Dział Komunikacji PKN

monika.kicula@pkn.pl

tel. 22 556 77 39

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.