Ekspansja dzięki jakości

 

 

 

AUTO-HIT to marka znanego od wielu lat, zwłaszcza na południu Polski autoryzowanego dealera marki Fiat, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki Fiata w Tychach. Niewielu jednak wie, że firma świadczy o wiele szersze spektrum usług, a także jest producentem innowacyjnych technologii specjalistycznych na potrzeby armii.

 

auto_hit_tychy_632

Siedziba AUTO-HIT w Tychach

 

 

AUTO-HIT (Tychy, Warszawa, Maków Mazowiecki) prowadzi szeroką działalność w zakresie sprzedaży samochodów, serwisu (gwarancyjnego i pogwarancyjnego), usług blacharsko-lakierniczych, wykonywania badań technicznych pojazdów, sprzedaży hurtowej i detalicznej części zamiennych, akcesoriów i olejów, a także usług bankowych i ubezpieczeniowych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się także w produkcji naczep niskopodwoziowych, specjalistycznego sprzętu transportowego dla wojska, do przewozu maszyn budowlanych i elementów ponadgabarytowych oraz produkcji konstrukcji stalowych wykorzystywanych m.in. w budowie dróg, mostów i hal.


Wykonuje specjalistyczne konstrukcje stalowe dla infrastruktury drogowej, budownictwa i przemysłu. Projektuje i produkuje stalowe zbiorniki nad- i pod-ciśnieniowe (od 350 mm do 3500 mm). Oferuje cięcie blach gilotyną o długości elementu do 6 m i grubości 25 mm. Przyjmuje zlecenia wiercenia otworów, cięcia piłą taśmową (ramową), malowania natryskowego pistoletem i przy pomocy specjalistycznych pomp. Dysponuje najnowocześniejszym i specjalistycznym sprzętem oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą spawaczy, ślusarzy i lakierników, która spełni wszelkie oczekiwania klientów.


Początki AUTO-HIT S.A. sięgają 1995 r., kiedy to w Tychach firma rozpoczęła działalność jako autoryzowany dealer Fiat Auto Poland oraz przedstawiciel IVECO w Polsce (od 1997). Wkrótce stała się jednym z największych dealerów tych marek w Polsce, a obecnie jest także jednym z głównych dostawców pojazdów specjalistycznych dla polskiej armii.

 

ciezarowka_592_01

Ciężarówka średniej ładowności na bzie IVECO Eurocargo, waga 6670 kg, dopuszczalna ładowność 6,5 tys. kg, silnik: 183 kW, prędkość maksymalna: 90 km/h

 

Podmioty należące Grupy AUTO-HIT stawiają na nowoczesność, innowacyjność i dynamiczny rozwój. Odczytują potrzeby rynkowe i starają się je zaspokoić. Nierzadko wyprzedzają oczekiwania klientów zaspokajając nieuświadomione jeszcze potrzeby.


Firma właśnie została po raz kolejny Laureatem Prestiżowego konkursu Najwyższa Jakość Quality International, zdobywając czwarte w swej historii godło QI. W ub. roku firma została wyróżniona nagrodą specjalną – Perłą QI. Tym razem Kapituła nagrodziła firmę za wdrożony System Zarządzania Jakością.


Dostosowanie systemu zarządzania do wymagań normy ISO 900 firma rozpoczęła już w 2003 r. Od 2004 posiada certyfikat zgodności systemu z wymaganiami ISO. Jednocześnie z końcem 2004 r. firma wdrożyła system zgodny z AQAP 2120:2003 (wymagania NATO) oraz Wewnętrzny System Kontroli (WSK). W 2006 r. firma dostosowała System Zarządzania Jakością do wymogów AQAP 2110:2006. W latach 2012-2013 zakład produkcyjny w Makowie wdrażał system zgodny z wymaganiami normy ISO 3438-2, a w połowie ub. r. uzyskał ten certyfikat zgodności z wymaganiami jakości w zakresie spawania materiałów metalowych. W Spółce ustanowiono także Politykę Bezpieczeństwa spełniającą wymagania ustawy o ochronie danych osobowych. Firma uzyskała także najnowszy system jakości ISO 9010 wraz z ZKP – wg. normy EN 1090.


Produkcja specjalna dla wojska


Od początku istnienia firma nieustannie poszerza zakres swojej działalności. Zakład w Makowie Mazowieckim zajmuje się produkcją specjalną. Spółka od wielu lat współpracuje z podmiotami z branży zbrojeniowej w zakresie dostaw specjalistycznego sprzętu samochodowego, tj. ambulansów sanitarnych, samochodów do przewozu ludzi i żywności, materiałów niebezpiecznych, pojazdów dźwigowych i samowyładowczych, zestawów niskopodwoziowych. Posiada na swoim koncie około 2 tys. rodzajów różnorodnych, wyspecjalizowanych pojazdów pełniących służbę w Wojsku Polskim. Pojazdy te znajdują bardzo szerokie zastosowanie i są wykorzystywane również w misjach zagranicznych.


AUTO-HIT jest w stanie od podstaw zaprojektować przyczepę, naczepę, zabudowę i inne produkty, uwzględniając oczekiwania klienta, w kolejnym kroku wyprodukować, przeszkolić ze sposobu użytkowania oraz zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Park maszynowy zakładu w Makowie posiada nowoczesną kabinę do śrutowania metalu, jak również maszyny do gięcia i cięcia elementów ze stali i innych materiałów (plazma, laser, cięcie wodą, gilotyna, itp.). Ponadto oferuje usługi wyginania, spawania, wiercenia, cięcia i malowania oraz projektuje i produkuje kontenery, cysterny, podwozia naczep i półprodukty.


Wśród oferowanych usług produkcji pojazdów specjalistycznych oraz innych urządzeń znajdują się m.in.: naczepy niskopodwoziowe od 30 to 70, samochody ciężarowe dużej i średniej ładowności, samochody dostawcze, wywrotki, sanitarki wojskowe, „ewakuator” samochodowy (do usuwania niewłaściwie zaparkowanych pojazdów), ambona mobilna (służąca jako mobilny punkt strzelniczy dla myśliwych, wieżyczka strażnicza, punkt obserwacyjny), opylacze górnicze do neutralizacji zagrożeń wybuchu metanu (elektryczny, hydrauliczny, pneumatyczny), sieczkarnię do wierzby energetycznej, przyczepy do transportu łodzi, duże konstrukcje stalowe, elementy infrastruktury drogowej (barierki, obejmy, słupki metalowe i inne).

 

ambona2_302_01 

Ambona mobilna jest wykonana na podwoziu przyczepy samochodowej, maksymalna wysokość podnoszenia 6 m. Kabina jest ocieplona, posiada oświetlenie LED oraz instalację elektryczną. Może posiadać ogrzewanie, lodówkę, klimatyzator, telewizor, siatki maskujące i wiele innych udogodnień

 


Przeprowadzone we współpracy z Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej i Samochodowej prace badawczo-rozwojowe przyniosły kolejny innowacyjny projekt uniwersalnej naczepy do transportu sprzętu o masie do 30 ton, o regulowanej szerokości platformy i wysokości płyty. Wyniki przeprowadzonych prac znajdą zastosowanie w procesie produkcji nowych i zasadniczo ulepszonych produktów spółki, co w szczególności pozwoli na prowadzenie sprzedaży naczep z regulowaną wysokością oraz zestawów niskopodwoziowych (tj. naczep wraz z ciągnikami różnego typu).


Innowacyjne technologie


Firma prowadzi nieustanne prace badawczo-rozwojowe nad wdrażaniem innowacyjnych technologii także dla odbiorców cywilnych. Na przykład zaprojektowała nowoczesny kurnik dla kur niosek, zabudowę samochodu śmieciarki, specjalnego wagonika opylającego czy stempli dla górnictwa i budownictwa.


W firmie wdrożono liczne innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in. spawanie przy wykorzystaniu ramy bazującej oraz obrotnicy, w procesie produkcji zasadniczo ulepszonego produktu, tj. serii naczep samochodowych o szerokich możliwościach zabudowy i niespotykanych cechach funkcjonalno- użytkowych, takich jak maksymalna ładowność do 150 t, regulowany zaczep i system kół skrętnych. Planowana do wdrożenia technologia pozwala również na rekonfigurację procesu produkcyjnego, co pozwoli na wytwarzanie nowych produktów. Decyzja o rozszerzeniu oferowanego asortymentu wynika z rosnących oczekiwań odbiorców w zakresie wytrzymałości i funkcjonalności produktów przeznaczonych do pracy w najcięższych warunkach przy maksymalnym obciążeniu.

 

 

auto-hit_logo_531_01


***


AUTO-HIT S.A.

ul. Oświęcimska 323, 43-100 Tychy

info@autohit.com.pl, www.autohit.com.pl

tel. +48 32 325 30 00, fax: +48 32 216 95 17


AUTO-HIT S.A. Biuro Handlowe

ul. Zagójska 7, 04-160 Warszawa

sekretariat@autohit.com.pl, www.autohit.com.pl

tel. +48 22 810 14 35, fax: +48 22 810 14 45


KS MAKÓW AUTO-HIT S.A.

ul. Przasnyska 77, 06-200 Maków Mazowiecki

makow@ksmakow.pl, www.ksmakow.pl

tel. +48 29 717 08 30, fax: +48 29 717 08 30

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.