Euronetu bankomaty księgują podwójnie wypłaty

Przekazano sygnały związane z błędnym księgowaniem wypłat gotówkowych w sieci bankomatów Euronet. Po kilku dniach klienci banków zorientowali się, że z ich kont zniknęło dwa razy więcej, niż powinno – podaje Bankier.pl


Euronet poinformował, że transakcje powinny już być realizowane prawidłowo. Dziś, do godz. 16.00 firma przekaże MasterCard informacje, dzięki którym banki będą mogły dokonać korekt na rachunkach poszkodowanych klientów.

 

Problem dotyczy klientów wszystkich banków, którzy nabyli do swoich kont karty płatnicze obsługiwane przez MasterCard. Według informacji na profilach społecznościowych banków, wina leży po stronie sieci Euronet i to ona zajmie się zwrotem bezpodstawnie ściągniętych z konta pieniędzy.

 

Pierwszym, który zwrócił na to uwagę był mBank. Poinformował on, że reklamacjami zajmuje się Euronet i nie ma wpływu na to, kiedy środki pieniężne wrócą na konta jego klientów – czytamy w informacji. 

 

Oficjalny komentarz firmy Euronet w sprawie:

 

„Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym odnotowaliśmy chwilowy problem z rozliczeniem niektórych transakcji realizowanych kartami MasterCard. 
Problem został zidentyfikowany, transakcje są realizowane i rozliczane w sposób prawidłowy. W dniu dzisiejszym do godziny 16.00 Euronet dostarczy odpowiednio skorygowany plik do MasterCard, by Banki mogły dokonać stosownych korekt na rachunkach Klientów. 

Za powstałą sytuację oraz chwilową niedogodność przepraszamy. 

Ewa Miziołek, 
dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska"

 

(jmk)

 

Źródło:www.bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.