Gaz droższy od 10 sierpnia

Rachunki za gaz dla gospodarstw domowych od PGNiG mają wzrosnąć średnio o 3,6 proc. miesięcznie od 10 sierpnia – informuje Businessinsider.com.pl.

 

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy detalicznej dla spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Nowa taryfa podwyższa ceny gazu o 5,9 proc., co ma przełożyć się na większe rachunki dla klientów - średnio o 3,6 proc. miesięcznie. Nowe taryfy będą obowiązywać od 10 sierpnia do 31 grudnia 2018 roku – podaje portal.

 

"Zarząd [...] otrzymał informację o zatwierdzeniu decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 25 lipca 2018 roku zmiany nr 2 taryfy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w zakresie obrotu paliwami gazowymi Nr 6 " - czytamy w komunikacie.


Wyższe ceny gazu od 10 sierpnia. Podwyżka ceny za paliwo gazowe w stosunku do dotychczasowej taryfy PGNiG Obrot Detaliczny dla wszystkich grup taryfowych wynosi 5,9 proc.. Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian.

 

Po wejściu w życie nowej taryfy, rachunki za gaz dla gospodarstw domowych - na które oprócz cen paliwa składają się opłaty dystrybucyjne i abonamentowe - będą miesięcznie wyższe średnio o 3,6 proc. Spółka podkreśliła jednak, że średnie rachunki za gaz dla gospodarstw domowych pozostają o 8 proc. niższe niż na koniec 2015 roku, dzięki wielokrotnemu obniżaniu przez PGNiG cen gazu na przestrzeni ostatnich 3 lat – czytamy w informacji.

 

Spółka wystąpiła o zmianę taryfy ze względu na rosnące ceny gazu, który kupuje na rynku giełdowym. Z kolei na giełdowe ceny gazu, zarówno europejskie jak i krajowe wpływa wzrost notowań ropy naftowej i narastające napięcia w handlu światowym wynikające z podwyżek ceł importowych między USA, Chinami i Unią Europejską – wyjaśnia portal. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Tagi: PGNiG,Cena gazu,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.