Gmina bez lokalnych podatków

Od stycznia 2019 r. mieszkańcy Polkowic nie będą płacić podatku od nieruchomości -- uchwaliła rada gminy. Stawki podatku od nieruchomości w Polsce ustalają samorządy. Polkowice są prawdopodobnie jedyną gminą w Polsce, która obniżyła je do zera – napisał Money.pl za Pulsem Biznesu.

 

Jak mówi burmistrz Polkowic cytowany przez gazetę, to dobra i przemyślana decyzja, dzięki której w kieszeni tysięcy mieszkańców gminy Polkowice pozostanie od kilkudziesięciu, przez kilkaset, nawet do kilku tysięcy złotych.


Projekt uchwały w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości od osób fizycznych na terenie gminy przygotował burmistrz, a rada miasta poparła go we wrześniu – czytamy w informacji.


Wiesław Wabik dodał, że na zwolnieniu skorzystają zarówno właściciele domów, garaży, jak i mieszkań, a także rolnicy na emeryturze. Lokalny podatek nadal będą płacić firmy. 

 

Polkowice to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Na jej terenie położona jest kopalnia miedzi Polkowice-Sieroszowice eksploatowana przez KGHM. Średnioroczne inwestycje gminy, w przeliczeniu na mieszkańca, szacowane są w rankingu „Liderzy inwestycji” pisma „Wspólnota” na 989,14 zł. To daje Polkowicom 7. miejsce w kraju pod względem wydatków na inwestycje wśród miast powiatowych – informuje portal.


W tym roku dochody budżetowe tej miejsko-wiejskiej gminy, którą zamieszkuje tylko 27 tys. osób, sięgną 270 mln zł – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: / Money.pl / Pb.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.