Gold Drop jest EKO!

Coraz większą popularnością na rynku chemii gospodarczej cieszą się ekologiczne środki czystości. Ważne jest już nie tylko by produkt przyjemnie pachniał, był skuteczny i bezpieczny dla skóry, ale także to, czy został wyprodukowany zgodnie ze standardami przyczyniającymi się do ochrony środowiska naturalnego. Okazuje się więc, że ekologiczne może być także sprzątanie.  

 

znaczki_ecoline_ecolabel_848_01

W ten trend doskonale wpisuje się firma Gold Drop, w której już w 2009 r. powstał projekt, którego efektem było opracowanie i wdrożenie do produkcji serii wyrobów chroniących środowisko naturalne sygnowane wspólnym znakiem Eco Line. Jako pierwsze z tej serii do sklepów trafiły płyn uniwersalny i płyn do naczyń. Produkty te szybko zyskały sympatię konsumentów. - Pozytywne sygnały z rynku dotyczące naszych ekologicznych nowości spowodowały, że postanowiliśmy rozszerzyć „zielony” asortyment. Następnie do oferty naszej firmy trafiły: mydło w płynie, płyn do szyb oraz dwa produkty czyszczące - do urządzeń sanitarnych i toalet. Najmłodszym „dzieckiem” w rodzinie Eco Line jest środek do czyszczenia kuchni, którego wytwarzanie rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku – wyjaśnia Jagoda Ćwik, Specjalista ds. Marketingu w Gold Drop Sp. z o.o. Obecnie ekologiczna linia środków czystości to 7 wyjątkowych produktów, dzięki którym bez problemu można wygodnie, i co ważniejsze – nie szkodząc naturze – utrzymywać cały dom w czystości.


Oznaczony charakterystycznym kwiatuszkiem asortyment wchodzący w skład serii Eco Line otrzymał także specjalny certyfikat Eco Label przyznawany w Polsce przez PCBC, wprowadzony przepisami zawartymi w Rozporządzeniu (WE) 1980/2000 oraz wymaganiami zawartymi w Decyzji Komisji Europejskiej 2005/342/WE. Znak ten oznacza, że produkty nim sygnowane zostały poddane przed wprowadzeniem na rynek wszystkim koniecznym badaniom i są bezpieczne dla środowiska i konsumenta. Środki produkowane przez Gold Drop nie tylko przeszły te analizy pozytywnie, ale dodatkowo ich parametry znacznie przewyższyły standardy przewidziane dla podobnych grup towarowych.


Produkty Eco Line z dnia na dzień zyskują coraz większe grono odbiorców. Obecnie dystrybuowane są już nie tylko na terenie całej Polski, ale także poza jej granicami. Główne kierunki eksportu to: Ukraina, Estonia, Litwa, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Słowacja, Czechy, Rosja, Azerbejdżan, a także kraje skandynawskie, zwłaszcza Norwegia.


Polityka proekologiczna w spółce Gold Drop jest jednym z najważniejszych priorytetów długoterminowego działania i sukcesywnego rozwoju. - Traktujemy dbałość o bezpieczeństwo środowiska naturalnego jako pewnego rodzaju zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń. Dlatego staramy się w miarę naszych możliwości racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne, oszczędzamy energię, prowadzimy recykling odpadów poprodukcyjnych płynnych oraz opakowań kartonowych i drewnianych – dodaje Jagoda Ćwik. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo korzysta z wielu proekologicznych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Z pewnością należy do nich oczyszczalnia ścieków poprodukcyjnych, w której zastosowano nowoczesną metodę nanofiltracji, czy solary do podgrzewania wody służącej do celów przemysłowych.


Agnieszka Kluska


-------------------------------------------------
Gold Drop Sp. z o.o. z siedzibą w Limanowej istnieje na rynku chemii gospodarczej od 1991 r. Firma posiada wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg norm ISO 9001 i 14001, a jej główna maksyma to: „Tworzymy produkty dla każdego domu, bezpieczne dla użytkownika i środowiska naturalnego”. Spółka wiele uwagi poświęca budowaniu partnerskich relacji z klientami, kontrahentami, społecznościami lokalnymi i pracownikami. Historia Gold Drop wskazuje przede wszystkim na dynamiczny rozwój – przekształcenie z małej, lokalnie działającej firmy w sprawnie działające przedsiębiorstwo zatrudniające obecnie blisko 200 osób. Spółka posiada sieć przedstawicielstw handlowych i hurtowni patronackich w Polsce oraz na Ukrainie, Słowacji, Węgrzech i w Czechach. Obok produkcji marek firmowych, spółka jest także cenionym partnerem w zakresie produkcji brandów własnych. Dzięki elastycznej współpracy i doskonałej jakości produktów wzbudziła już zaufanie wielu sieci zarówno hurtowych, jak i detalicznych.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
43%
57%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Nasze programy
qi2015_286_01
img3_286_2a_286_03
img2_286
pg_286_07
dm16_286
dp2016_286
Giełda
WIG20
wykres WIG20 w money.pl
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2016-10-25 17:19)
WIG 48459.91 -0,10%
WIG20 1785.59 +0,16%
mWIG40 4070.82 -0,71%
sWIG80 14276.26 -0,23%
Wspierane przez Money.pl
Sonda
DOBRA MARKA - Wskaż najlepszy według Ciebie preparat wzmacniający odporność:
ASCORUTICAL
CERUTIN
CITROSEPT
ECOMER
ISKIAL
MAXILAC C
OEPAROL
RUTIMAX CE
RUTINACEA
RUTINOSCORBIN
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.