Świat

Gdy w 1991 r. Grzegorz Grzelak, Andrzej Walczak i Stanisław Ciupiński zakładali spółkę Atlas, nie przypuszczali, że w ciągu 25 lat stanie się ona niekwestionowanym liderem branży materiałów budowlanych w Polsce.
Nadchodzący tydzień przyniesie wyjątkowo dużo istotnych wydarzeń i informacji. Kluczowe znaczenie dla sytuacji na rynkach finansowych będą mieć dane z USA, interpretowane z punktu widzenia decyzji o stopach procentowych, wieści dotyczące kondycji chińskiej gospodarki, z uwagi na obawy z nią związane i wpływ na globalną koniunkturę oraz posiedzenie OPEC, mogące przynieść sygnały w kwestii kształtowania się notowań ropy naftowej.
Firmus Group, norweska grupa złożona ze spółek deweloperskich, zamierza wybudować nowe miasto nad Bałtykiem. Jego powierzchnia będzie liczyć 40 ha.
Fundamenty marki, czyli jak buduje się rozpoznawalność firmy w branży budowlanej? Rozmowa z Pawłem Kisielem, Wiceprezesem Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Grupie Atlas.
Analitycy Global FX Research Deutsche Banku podali najnowsze zestawienie najbardziej niedowartościowanych walut świata. Okazało się, że na czele jest złoty. Według analityków złoty ma potencjał, żeby wzrosnąć wkrótce o 10 proc. – informuje Money.pl
Rozmowa z prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie - Andrzejem Babczyńskim.
20 listopada 2015 r. Atlas otworzył w Grodnie nowy zakład, który w ciągu doby będzie mógł wyprodukować 40 tys. m2 papy. Inwestycja, zrealizowana w ramach należącej do Grupy Atlas spółki Taifun, wzmocni ugruntowaną pozycję białoruskiej firmy, jako lidera chemii budowlanej w segmencie materiałów bitumicznych.
Firma Delfin oferuje polietylenowe zbiorniki o pojemnościach od 10 000 do nawet 40 000 litrów! Są dużo trwalsze i bardziej szczelne niż ich betonowe odpowiedniki, a dzięki stosunkowo małej wadze pozwalają zredukować koszty transportu i instalacji.
Wśród informacji makroekonomicznych w najbliższych dniach będą dominować doniesienia o inflacji, której brak jest przedmiotem troski wielu banków centralnych świata. Na sytuację na rynkach finansowych spory wpływ będą mieć informacje dotyczące sytuacji w gospodarce Chin.
Bezpieczeństwo na drogach to częsty temat kampanii społecznych. Czy przynoszą one efekty? Na pewno, choć trudno precyzyjnie powiedzieć jakie, bo są skierowane do całej społeczności zmotoryzowanych.
W wizji transportowej Unii Europejskiej, ważny punkt stanowi funkcjonalny i sprawny transport pasażerski. Na realizację tych planów składa się trwająca rozbudowa sieci dróg ekspresowych i autostrad, ale nie mniej ważną jest modernizacja i budowa nowych odcinków tras kolejowych.
O sile firmy tkwiącej w pracownikach rozmawiamy z Małgorzatą Święcicką, Dyrektor ds. Personalnych w Grupie ATLAS.
Tragedia w Brukseli odbiła się echem na całym świecie. Skutki zamachu terrorystycznego były odczuwalne także na rynkach. Zamach terrorystyczny na lotnisku w pierwszej kolejności wpłynął na spółki lotnicze, które bardzo szybko zaczęły tracić. Akcje Lufthansy, Ryanair, Air France - KLM czy Austrian Airlines momentalnie traciły w okolicy 5%.
1
2
3
4
5
6
7
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.