Świat

Nadchodzący tydzień przyniesie wyjątkowo dużo istotnych wydarzeń i informacji. Kluczowe znaczenie dla sytuacji na rynkach finansowych będą mieć dane z USA, interpretowane z punktu widzenia decyzji o stopach procentowych, wieści dotyczące kondycji chińskiej gospodarki, z uwagi na obawy z nią związane i wpływ na globalną koniunkturę oraz posiedzenie OPEC, mogące przynieść sygnały w kwestii kształtowania się notowań ropy naftowej.
Światowe zapasy gotówki osiągają nowe rekordy, ale zwiększa się skala opóźnionych płatności i niewypłacalności (do 19 mld EUR). 20 przypadków największych niewypłacalności odpowiada za 70 proc. łącznej światowej kwoty skumulowanych obrotów.
Wiele wątpliwości wzbudza praktyka zatrzymywania dowodu tożsamości w zastaw za wypożyczany sprzęt. Zastrzeżenia budzi wykonywanie kserokopii dokumentów, np. przez obsługę hoteli. Przestrzegamy przed niebezpieczeństwami, jakie mogą się z tym wiązać.
Relacja z konferencji prasowej Franke Polska We wtorek 24 września 2013 w warszawskim Hotelu Bristol odbyła się konferencja prasowa zorganizowana wspólnie przez Franke Polska i Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą na temat „20 lat szwajcarskich standardów na polskim rynku”
Tragedia w Brukseli odbiła się echem na całym świecie. Skutki zamachu terrorystycznego były odczuwalne także na rynkach. Zamach terrorystyczny na lotnisku w pierwszej kolejności wpłynął na spółki lotnicze, które bardzo szybko zaczęły tracić. Akcje Lufthansy, Ryanair, Air France - KLM czy Austrian Airlines momentalnie traciły w okolicy 5%.
Zmywanie naczyń przy oknie może być przyjemnością, zwłaszcza jeśli mamy ładny widok. Takie umieszczenie zlewozmywaka to często najlepsze rozwiązanie w kuchni, jednak wysoka wylewka baterii może utrudniać korzystanie z okna. Zastosowanie baterii podokiennych pozwala na funkcjonalną aranżację wnętrza i nawet otwieranie okna na oścież nie stanowi wtedy problemu.
Od projektu do produktu - Zakład Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A. - doświadczenie i zaufanie.
W dniu wczorajszym doszło do licznych ataków ze strony hakerów. Miały one miejsce na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród państw, które ucierpiały, znalazła sie również Polska.
Największy producent schodów strychowych Dolle A/S z Danii, wprowadził na rynek schody strychowe z najlepszym współczynnikiem izolacji. Nowe opatentowane schody strychowe Click Fix® są innowacją na skalę światową, która zrewolucjonizuje rynek schodów strychowych.
Sytuację na rynkach finansowych zdecydowanie zdominuje kończące się w środę posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej i podjęte na nim decyzje. Będą one miały istotny wpływ na to, co będzie się działo na giełdach oraz na notowania walut i obligacji.
Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w ostatnich latach przechodzi znaczące dla jego funkcjonowania zmiany, które wychodzą poza zastałe struktury polskich uczelni. Współpraca z międzynarodowymi korporacjami przemysłowymi oraz zagranicznymi uczelniami umacnia jego pozycję naukową nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie.
Od lutego tego roku we Wrocławiu, Budapeszcie, Cieszynie, Strasburgu, Ujpeszcie i Oslo realizowany jest projekt "Aktywni i Kreatywni-Polacy w Europie". To unikatowe przedsięwzięcie ma na celu wzmacnianie więzi polonii z krajem poprzez promocję polskiej kultury i aktywności w Europie oraz zaprezentowanie polonijnych artystów i designerów w kraju.
Nagromadzenie czynników zniechęcających do akcji skutkowało w poniedziałek kolejnym w ostatnich tygodniach silnym tąpnięciem na giełdach. Objęło ono w największym stopniu indeksy krajów o najbardziej rozwiniętych gospodarkach.
11 oddziałów w całej Polsce, tysiące zrealizowanych projektów, własne marki towarowe i ogromny, stale poszerzany zakres dystrybuowanych produktów, to tylko krótka charakterystyka kwidzyńskiej spółki działającej w branży HVAC&R.
Środowe wystąpienie Mario Draghiego, w którym wymijająco mówił na temat możliwości wzmocnienia programu skupu obligacji, doprowadziło do umocnienia się wspólnej waluty. Kurs euro wrócił w okolice poziomu 1,12 do dolara, ale nie pokonał go w sposób trwały.
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.