Świat

Świece produkowane przez rodzinną firmę Bartek Candles z Bystrzycy (woj. dolnośląskie) są wyjątkowe. Feeria barw, zapachów i kształtów to ich znak rozpoznawczy już od prawie 25 lat. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową atmosferę każdego dnia.
W dniu wczorajszym doszło do licznych ataków ze strony hakerów. Miały one miejsce na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród państw, które ucierpiały, znalazła sie również Polska.
Nadchodzący tydzień przyniesie wyjątkowo dużo istotnych wydarzeń i informacji. Kluczowe znaczenie dla sytuacji na rynkach finansowych będą mieć dane z USA, interpretowane z punktu widzenia decyzji o stopach procentowych, wieści dotyczące kondycji chińskiej gospodarki, z uwagi na obawy z nią związane i wpływ na globalną koniunkturę oraz posiedzenie OPEC, mogące przynieść sygnały w kwestii kształtowania się notowań ropy naftowej.
Firma Franke Polska świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia na polskim rynku. Zlewozmywaki, baterie i okapy, sygnowane logo marki, wyróżnia najwyższa jakość, uniwersalna funkcjonalność i ponadczasowe wzornictwo. Dwie dekady głębokich przemian gospodarczych przyczyniły się do stabilnego rozwoju firmy, dzięki któremu marka Franke jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży.
Relacja z konferencji prasowej Franke Polska We wtorek 24 września 2013 w warszawskim Hotelu Bristol odbyła się konferencja prasowa zorganizowana wspólnie przez Franke Polska i Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą na temat „20 lat szwajcarskich standardów na polskim rynku”
Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Polsce w związku z nieprzyjmowaniem przez nasz kraj syryjskich imigrantów. Oprócz Polski, postępowanie w tej sprawie toczy się również przeciwko Czechom oraz Węgrom.
Niemieckie służby graniczne rozpoczęły przeprowadzanie kontroli osób, które chcą wjechać na terytorium Niemiec. Działania te uzgodniono wcześniej z Komisją Europejską oraz władzami państw sąsiadujących.
Tragedia w Brukseli odbiła się echem na całym świecie. Skutki zamachu terrorystycznego były odczuwalne także na rynkach. Zamach terrorystyczny na lotnisku w pierwszej kolejności wpłynął na spółki lotnicze, które bardzo szybko zaczęły tracić. Akcje Lufthansy, Ryanair, Air France - KLM czy Austrian Airlines momentalnie traciły w okolicy 5%.
Znany gigant samochodowy zbuduje zakład produkcyjny na terenie naszego kraju. Nowa fabryka będzie się znajdować w miejscowości Jawor na Dolnym śląsku.
Od projektu do produktu - Zakład Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A. - doświadczenie i zaufanie.
Zmywanie naczyń przy oknie może być przyjemnością, zwłaszcza jeśli mamy ładny widok. Takie umieszczenie zlewozmywaka to często najlepsze rozwiązanie w kuchni, jednak wysoka wylewka baterii może utrudniać korzystanie z okna. Zastosowanie baterii podokiennych pozwala na funkcjonalną aranżację wnętrza i nawet otwieranie okna na oścież nie stanowi wtedy problemu.
Największy producent schodów strychowych Dolle A/S z Danii, wprowadził na rynek schody strychowe z najlepszym współczynnikiem izolacji. Nowe opatentowane schody strychowe Click Fix® są innowacją na skalę światową, która zrewolucjonizuje rynek schodów strychowych.
Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w ostatnich latach przechodzi znaczące dla jego funkcjonowania zmiany, które wychodzą poza zastałe struktury polskich uczelni. Współpraca z międzynarodowymi korporacjami przemysłowymi oraz zagranicznymi uczelniami umacnia jego pozycję naukową nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie.
Od lutego tego roku we Wrocławiu, Budapeszcie, Cieszynie, Strasburgu, Ujpeszcie i Oslo realizowany jest projekt "Aktywni i Kreatywni-Polacy w Europie". To unikatowe przedsięwzięcie ma na celu wzmacnianie więzi polonii z krajem poprzez promocję polskiej kultury i aktywności w Europie oraz zaprezentowanie polonijnych artystów i designerów w kraju.
Sytuację na rynkach finansowych zdecydowanie zdominuje kończące się w środę posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej i podjęte na nim decyzje. Będą one miały istotny wpływ na to, co będzie się działo na giełdach oraz na notowania walut i obligacji.
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.