Innowacje

Aż 63 proc. polskich MŚP w ogóle nie wprowadza innowacji – wynika z badania Bibby MSP Index. Te nieliczne, które to robią, decydują się głównie na innowacja technologiczne i w IT, procesowe, produktowe (nowy asortyment) i organizacyjne. Przyczyny takiego stanu rzeczy można upatrywać w dostępie do źródeł finansowania.
Często pojawiają się na rynku nieoczekiwanie, bez większego szumu medialnego. Ich spektrum jest bardzo szerokie – pomagają uczyć ratowników medycznych, ratują ludzkie życie w górach, a nawet mogą leczyć nasze choroby. To innowacje, nowe wynalazki, którymi polscy przedsiębiorcy chcą zmienić naszą rzeczywistość. O programie „Szybka ścieżka” i pomocy, jaką od państwa mogą otrzymać beneficjenci tego konkursu rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Aleksandrem Nawrotem, zastępcą dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Spersonalizowane oferty stworzone na podstawie internetowych śladów, okulary do wirtualnej rzeczywistości i jeszcze większy nacisk na online – tak według specjalistów od marketingu już za kilkanaście lat może wyglądać proces zakupowy. Na jakie jeszcze zmiany powinni przygotować się przedstawiciele branży handlowej?
Geopark Kielce - jednostka Urzędu Miasta Kielce, to innowacyjna formuła zaangażowania władz lokalnych w promocję i wykorzystanie dziedzictwa geologicznego na terenie miasta Kielce.
Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Posiada sieć dystrybucyjną na całym świecie. To marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie.
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.