Medycyna

Lekarze biją na alarm! W ostatnich latach mamy do czynienia z dramatycznym wzrostem zachorowań na nowotwory jamy ustnej, gardła i krtani. Aż w 1/3 przypadków czynnikiem wywołującym chorobę jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).
Samokontrola zdrowia to globalny trend, który powstał w odpowiedzi na wzrost świadomości społeczeństwa o konieczności podejmowania działań prewencyjnych, głównie badań profilaktycznych.
W czwartek rząd uchwalił nowelizację ustawy, zakładającą możliwość wystawiania zaświadczeń lekarskich przez m.in. pielęgniarki, ratowników medycznych, czy asystentów medycznych.
HELIMED powstał w 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą prywatną pracownię tomografii komputerowej (TK) na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce. Pracownia była zlokalizowana w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W kolejnych latach HELIMED bardzo dynamicznie się rozwijał otwierając nowe pracownie i centra diagnostyczne w kolejnych lokalizacjach.
Rozmowa z Pawłem Czerwińskim, Prezesem Zarządu Gyncentrum Clinic
Lider na rynku medycznym w Polsce ponownie nagrodzony w programie Najwyższa Jakość Quality International. Podczas uroczystej gali we wrześniu w Warszawie Grupa Scanmed otrzyma Perłę Jakości za kompleksowe usługi leczenia szpitalnego w zakresie neurochirurgii i rehabilitacji neurologicznej.
Rozmowa z dr n. med. Anną Bednarską-Czerwińską, ginekologiem i położnikiem, endokrynologiem z Kliniki Gyncentrum w Katowicach.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, na tle innych placówek medycznych w kraju, wyróżnia indywidualne podejście do pacjenta, wyspecjalizowany personel oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny. To jeden z najważniejszych ośrodków diagnostyczno-zabiegowych woj. lubelskiego. Rocznie przyjmuje prawie 400 tys. pacjentów z Lubelszczyzny i Mazowsza.
1
2
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.