Prawo

czerwiec-wrzesień 2017
12 grudnia odbyło się spotkanie przedsiębiorców, prawników, polityków i organizacji pozarządowych podczas Forum dla Wolności i Rozwoju. Rozmowa z dr. Henrykiem Siodmokiem, Prezesem Gruypy ATLAS, inicjatorem Forum.
Cykl szkoleń od 15.09.2015
Liczby są zatrważające: według badań TNS OBOP (2011) tylko 19 procent kobiet jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Nic dziwnego zatem, że rośnie zainteresowanie operacjami plastycznymi. Kliniki medycyny estetycznej powstają jak grzyby po deszczu i obiecują swoim klientom świetne rezultaty. Niestety bywa i tak, że zamiast oczekiwanego wyglądu osoba operowana dostaje coś zupełnie innego. Kto odpowie za nieudaną operację plastyczną? Jakiego odszkodowania można się domagać?
Systemy nawigacji samochodowej analizujące natężenie ruchu, kamery wykrywające śmieci w miejscach publicznych czy samoregulujące się lampy uliczne. To tylko kilka rozwiązań, które wraz z wdrażaniem idei inteligentnych miast oraz Internetu rzeczy, mogą stać się powszechne. Wraz z nimi pojawią się nowe rodzaje zagrożeń.
Branży zbierania i przetwarzania elektroodpadów grozi likwidacja Pracodawcy z branży elektroodpadów apelują do Ministra Środowiska oraz posłów z Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska o dalsze zmiany w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, który procedowany jest w trybie pilnym na bieżącym posiedzeniu Sejmu. Inaczej branży zbierania i przetwarzania elektroodpadów grozi w Polsce likwidacja.
Sezon urlopowych wyjazdów już za pasem. Panujące latem dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu większych prędkości, a stąd już niedaleka droga do mandatu. Teoretycznie o ograniczeniu prędkości przypominają kierowcom znaki drogowe, ale jak się okazuje dla Polaków nie są one zbyt dużą motywacją do przestrzegania przepisów.
W spółkach kapitałowych udziały albo akcje, w zależności od rodzaju spółki, mogą należeć do jednego, dwóch lub nawet kilkudziesięciu wspólników czy też akcjonariuszy. O ile w przypadku tzw. spółki jednoosobowej ryzyko napięć i nieporozumień między wspólnikami czy akcjonariuszami nie występuje, o tyle nieporozumienia takie mogą już mieć miejsce w spółkach, w których mamy dwóch bądź większą liczbę udziałowców. Ewentualny konflikt może powodować utrudnienia lub nawet wstrzymanie pracy spółki, a podjęte (bądź niepodjęte) uchwały będą wywoływać skutki nie tylko wewnątrz spółki, ale również w obrocie z osobami trzecimi. W razie podjęcia uchwały przez organ właścicielski spółki kapitałowej konieczne może okazać się wytoczenie powództwa o uchylenie takiej uchwały lub o stwierdzenie jej nieważności. Niniejsze opracowanie dotyczy zaskarżania uchwał w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, zaś różnice w tym zakresie względem spółki akcyjnej zostały każdorazowo wskazane pod koniec omawiania poszczególnych zagadnień.
Złożenie PIT nie dla wszystkich oznacza koniec kontaktów z fiskusem. Ten, kto oczekuje zwrotu liczonego w tysiącach złotych, dużo handlował na aukcjach internetowych albo kupił drogi samochód za zbyt niską cenę, może spodziewać się wezwania do kontroli. Skrupulatniejszego prześwietlania spodziewać powinni się też przedsiębiorcy.
Prezentujemy broszurę „#RODO2018 w Twojej firmie”, która dotyczy nowych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych obowiązujących przedsiębiorców od 25 maja 2018 r.
W 2019 roku w życie wejdą spore zmiany, jeśli chodzi o prawa pracowników - w tym dotyczące emerytur, płacy minimalnej i rozliczeń podatkowych. Warto już dziś się nimi zainteresować, by w styczniu nie być zaskoczonym – podaje Businessinsider.com.pl.
1
2
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.