Prawo

czerwiec-wrzesień 2017
Branży zbierania i przetwarzania elektroodpadów grozi likwidacja Pracodawcy z branży elektroodpadów apelują do Ministra Środowiska oraz posłów z Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska o dalsze zmiany w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, który procedowany jest w trybie pilnym na bieżącym posiedzeniu Sejmu. Inaczej branży zbierania i przetwarzania elektroodpadów grozi w Polsce likwidacja.
12 grudnia odbyło się spotkanie przedsiębiorców, prawników, polityków i organizacji pozarządowych podczas Forum dla Wolności i Rozwoju. Rozmowa z dr. Henrykiem Siodmokiem, Prezesem Gruypy ATLAS, inicjatorem Forum.
W spółkach kapitałowych udziały albo akcje, w zależności od rodzaju spółki, mogą należeć do jednego, dwóch lub nawet kilkudziesięciu wspólników czy też akcjonariuszy. O ile w przypadku tzw. spółki jednoosobowej ryzyko napięć i nieporozumień między wspólnikami czy akcjonariuszami nie występuje, o tyle nieporozumienia takie mogą już mieć miejsce w spółkach, w których mamy dwóch bądź większą liczbę udziałowców. Ewentualny konflikt może powodować utrudnienia lub nawet wstrzymanie pracy spółki, a podjęte (bądź niepodjęte) uchwały będą wywoływać skutki nie tylko wewnątrz spółki, ale również w obrocie z osobami trzecimi. W razie podjęcia uchwały przez organ właścicielski spółki kapitałowej konieczne może okazać się wytoczenie powództwa o uchylenie takiej uchwały lub o stwierdzenie jej nieważności. Niniejsze opracowanie dotyczy zaskarżania uchwał w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, zaś różnice w tym zakresie względem spółki akcyjnej zostały każdorazowo wskazane pod koniec omawiania poszczególnych zagadnień.
Cykl szkoleń od 15.09.2015
Rośnie liczba upadłości konsumenckich – 18 osób dziennie od początku roku to aktualna średnia krajowa. Eksperci szacują, że powinno być ich kilkadziesiąt razy więcej.
Liczby są zatrważające: według badań TNS OBOP (2011) tylko 19 procent kobiet jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Nic dziwnego zatem, że rośnie zainteresowanie operacjami plastycznymi. Kliniki medycyny estetycznej powstają jak grzyby po deszczu i obiecują swoim klientom świetne rezultaty. Niestety bywa i tak, że zamiast oczekiwanego wyglądu osoba operowana dostaje coś zupełnie innego. Kto odpowie za nieudaną operację plastyczną? Jakiego odszkodowania można się domagać?
Wykorzystaj zaległy urlop do końca pierwszego kwartału albo go stracisz. Gabinet premiera pracuje nad zmianami w Kodeksie pracy – informuje portal Wp.pl.
Prezentujemy broszurę „#RODO2018 w Twojej firmie”, która dotyczy nowych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych obowiązujących przedsiębiorców od 25 maja 2018 r.
Systemy nawigacji samochodowej analizujące natężenie ruchu, kamery wykrywające śmieci w miejscach publicznych czy samoregulujące się lampy uliczne. To tylko kilka rozwiązań, które wraz z wdrażaniem idei inteligentnych miast oraz Internetu rzeczy, mogą stać się powszechne. Wraz z nimi pojawią się nowe rodzaje zagrożeń.
Z 10 do 6 lat skrócony został podstawowy termin przedawnienia roszczenia. To główne założenie nowelizacji przepisów prawa cywilnego, która w poniedziałek weszła w życie – podaje Businessinsider.com.pl.
1
2
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.