Rząd

Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – mówił premier, zapowiadając reformę specjalnych stref. Z obietnicy niewiele zostało. Uprzywilejowane są jedynie 93 z blisko 400 wszystkich powiatów – wynika z raportu Grant Thornton i money.pl.
Ministerstwo Finansów przedstawia szczegóły reformy podatkowej. Będzie nowy próg podatkowy i trzy stawki w podatku PIT. Niższe daniny zapłacą wszyscy, ale korzyści dla zamożnych będę znikome – podaje Rp.pl.
Nie tylko zerowy PIT dla młodych, ale również obniżka stawki dla wszystkich do 17 proc. i podwojenie kosztów uzyskania przychodów miałyby zacząć działać jeszcze jesienią 2019 r. – podaje Gazetaprawna.pl
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza powstanie Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych (RANB). W ramach inicjatywy konsorcja naukowo–przemysłowe będą mogły ubiegać się o dofinansowanie innowacyjnych projektów z dziedzin takich jak energetyka, turystyka medyczna czy przemysł włókienniczy. 372 mln przeznaczono dla regionów słabiej rozwiniętych i 28 mln dla województwa mazowieckiego.
W związku z przyjęciem przez rząd projektu ustawy o e-dowodach warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie będzie dla obywateli bezpieczne, a jeżeli nie, to jakich nowych zagrożeń możemy się spodziewać?
Wypłaty w ramach programu "Rodzina 500+" także na pierwsze dziecko ruszą już na początku wakacji – informuje, za Radiem Zet, Money.pl.
Niedziele niehandlowe wprowadzono w 2018 roku. Teraz rząd pracuje nad przeglądem działania ustawy o zakazie handlu, a branża handlowa komentuje wyniki analizy MPiT, do której dotarł Business Insider Polska.
Z jednej strony walka z mafiami podatkowymi, Konstytucja biznesu i spadające bezrobocie, z drugiej zastój w inwestycjach, wzrost obciążeń fiskalnych, chaos legislacyjny i mit pewności prawa.
Karanie nierzetelnych dłużników będzie jednym z głównych zadań UOKiK, który w ich namierzaniu wesprze skarbówkę. Kary finansowe nie będą miały limitu - pisze w poniedziałek portal Pb.pl.
Jeżeli młody człowiek zarabia bardzo dużo, to dla niego zapewne Ministerstwo Finansów przygotuje jakiś pułap, żeby uniknąć nadużyć - mówił we wtorek premier, pytany czy będzie jakiś pułap w przypadku zerowego PIT dla osób do 26. roku życia - podaje Bankier.pl.
Innowacje to koło napędowe dzisiejszej gospodarki – pozwalają zmienić lub ulepszyć istniejące rozwiązania, co zwykle przekłada się na różnego rodzaju korzyści. O działaniach wspierających innowacyjność w polskim społeczeństwie opowiada minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz zastępca dyrektora NCBR profesor Aleksander Nawrat.
6,5 tys. zł na rękę - tyle będzie mogła maksymalnie zarabiać osoba do 26. roku życia, której ma przysługiwać zerowy PIT W ten sposób rząd wprowadza limit ukracający możliwe nadużycia ze zwolnienia podatkowego młodych ludzi - ustaliło RMF FM.
Prognozy przyszłych emerytur dla Polaków są porażające i praktycznie wykluczają godną jesień życia.
Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło datę wdrożenia e-dowodów. Pierwsze osoby zaczną korzystać z tego dokumentu już niedługo, a cały proces wymiany dowodów osobistych na ich nowoczesną wersję ma potrwać do 2029 roku – informuje Komputerswiat.pl.
Niższe obciążenie dla części podatników, mechanizm gwarantujący brak podwyżek cen prądu i deregulacja: rządzący sięgają po nowe argumenty – informuje Dziennik.pl.
1
2
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.