Waluty

Za nami imponujący styczeń z rajdem ryzykownych klas aktywów od akcji przez surowce po waluty rynków wschodzących, a wszystko to odbywało się przy masowej wyprzedaży dolara amerykańskiego. Jakkolwiek początek roku przebiegał w myśl zadowolenia siłą globalnego ożywienia, tak luty przynosi pierwsze wątpliwości i zagubienie trendów.
Myśli o przewalutowaniu kredytów walutowych zwykle pojawiają się w sytuacji, gdy kurs mocno rośnie. Wtedy kredytobiorcy mają dość stresu związanego z ryzykiem walutowym i chcą się pozbyć kłopotu. Taka operacja najbardziej opłaca się jednak, gdy kurs jest niski. Expander podpowiada, czy przy obecnym kursie warto przewalutować kredyt we frankach i euro.
O przewalutowaniu kredytów w CHF zwykle mówiło się wtedy, gdy kurs mocno rósł, czyli w najgorszym możliwym momencie. Taka operacja jest bowiem tym korzystniejsza im kurs jest niższy. Obecnie przewalutowanie znacznie bardziej się opłaca niż np. rok temu.
Wczorajsze dwa weta prezydenckie, przynajmniej do południa, dały paliwa do umocnienia się złotego. W godzinach popołudniowych cały ruch w dół na parach z PLN został wymazany. Inwestorzy potraktowali reakcję spadkową rynku, jako okazję do zakupów.
Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe.
Kolejny dzień testowania walut do PLN
Mnogość wydarzeń politycznych oraz publikacja ratingu dla Polski przez agencję S&P doprowadziła do sporych zmian na złotym w szczególności w stosunku do dolara i funta.
W stosunku do głównych walut złoty w środę tracił. Globalne czynniki polityczne zwiększają awersję do ryzyka, przez co zmienia się także sentyment do złotego.
Sytuacja na polskim złotym po Świętach w dniu 18-04-2017 roku
Notowania rynku walutowego w dniu 12-04-2017 roku
Komentarz poranny rynku złotowego
Mieszane dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych chwilowo osłabiły dolara, by w kilka godzin po publikacji, dodać paliwa do umocnienia się dolara. Z racji braków czynników krajowych sytuacja par ze złotym jest zależna od ruchów na eurodolarze.
Rynek walutowy w komentarzu na dzień 06-04-2017roku
Rynki walutowe - poranny komentarz z rynku złotego
Rynki walutowe - złoty w dniu 2017-04-04
1
2
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.