Zarządzanie

Urząd Miasta Świdnicy był już dwukrotnie wysoko oceniany w Programie Najwyższa Jakość Quality International, zdobywając godła QI za jakość obsługi swoich klientów, niwelowanie barier administracyjnych czy inwestycje własne gminy. W tym roku Świdnica poddaje pod ocenę Kapituły konkursu wypracowane formy wspierania przedsiębiorczości i najwyższą jakość obsługi inwestora, dzięki czemu ma duże szanse na zdobycie wyróżnienia specjalnego – Perłę QI 2014.
Sephora to największa sieć perfumerii na świecie, z ponad 1800 salonami znajdującymi się w 31 krajach, część globalnego koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) działającego w sektorze dóbr luksusowych. Należą do niego takie marki jak Givenchy, Guerlain, Christian Dior, Fendi, Marc Jacobs czy Tag Heuer. To także perfumeria, która na początku lat 70-tych zrewolucjonizowała podejście do sprzedaży kosmetyków – dzięki wyjątkowej aranżacji wnętrz pozwoliła konsumentom na nieograniczony dostęp do produktów, swobodne testowanie, próbowanie i odkrywanie.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy warszawskiej giełdy podjęło decyzję o powołaniu nowego prezesa zarządu. Odtąd stanowisko to piastował będzie Marek Dietl.
W celu zwiększenia roli podmiotów prywatnych w aktywizowaniu osób pozostających bez pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu kontynuuje współpracę z prywatnymi agencjami pośrednictwa pracy.
Rozmowa z Marią Kowalik, Prezesem Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Zawierciu.
Na rynku przeważa opinia, że outsourcing jest korzystnym rozwiązaniem, które pomaga skupić się na głównej działalności. Przekazanie części procesów na zewnątrz również pozwala rozwiązać wiele wewnętrznych problemów, z którymi borykają się zarządzający. Ale czy tak naprawdę z outsourcingu może korzystać każda firma? Kiedy warto się na niego zdecydować?
Firmy od początku swojej działalności starają się, aby ich procesy biznesowe były coraz szybsze i tańsze. Czy tyle samo uwagi poświęcają przy tym doświadczeniom klienta, które coraz częściej decydują o przewadze konkurencyjnej na rynku? Customer Experience to dziś nowy marketing. Ale co to w zasadzie oznacza i jak w jego realizacji może pomóc technologia?
Czujesz, że utknąłeś w miejscu, które nie daje ci już satysfakcji? Pomyśl, że tylko etap przejściowy do czegoś nowego i skorzystaj z kilku podpowiedzi, jak poprawić sobie nastrój w biurze.
Coraz więcej osób chce zostać biznesmenami i od podstaw opanować wybraną niszę. Początkujących przedsiębiorców łączy nie tylko chęć powtórzenia osiągnięć Richarda Bransona czy Marka Zuckerberga, ale również błędy w myśleniu i działaniu. Na podstawie własnego doświadczenia zabrałem najbardziej powrzechne błędy początkujących biznesmenów.
W przypadku wielu gospodarstw wydatki bożonarodzeniowe obejmą znaczną część miesięcznego budżetu. Z tegorocznej edycji raportu Deloitte „Zakupy Świąteczne 2015”1 wynika, że polska rodzina zamierza przeznaczyć na ten cel średnio 1 282 zł. Co zrobić, kiedy zasoby domowego portfela okażą się niewystarczające? Jednym ze sposobów ich uzupełnienia jest mikropożyczka. Jakie pytania powinniśmy sobie zadać, by w czasie zakupowej gorączki wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie?
W każdej sytuacji dziedziczenia spadkobierca musi zmierzyć się ze stwierdzeniem nabycia spadku. Niejednokrotnie bowiem skład masy spadkowej, oprócz własności osoby zmarłej, stanowią także jej długi. Ratunkiem pozostaje umiejętne skorzystanie z dobrodziejstwa inwentarza.
Wielu nabywców przekonało się, że błędy popełnione podczas odbioru mieszkania mogą dawać się we znaki przez kilka kolejnych lat. Zanim przyjmiesz klucze do lokalu i podpiszesz protokół upewnij się, że nie bierzesz „kota w worku”. Eksperci są zgodni – po dokonaniu odbioru mieszkania dochodzenie roszczeń może być trudniejsze. Aby oszczędzić sobie stresu w przyszłości upewnij się, co tak naprawdę odbierasz od dewelopera!
W powszechnej opinii Internet to uniwersalny i jedyny słuszny kanał komunikacji. Ale czy faktycznie tylko za pośrednictwem portali, profili i serwisów można dotrzeć do klienta i przekonać go, że to nasz produkt jest tym, którego potrzebuje?
Aktywizacja zawodowa 50+ Henri Nestlé założył swoją firmę w wieku 51 lat. Gordon Bowker również po 50-tce założył firmę Starbucks, natomiast IBM uruchomił 61-letni Charles Flint. To tylko kilka dowodów na to, że dojrzały wiek to żadna przeszkoda w rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej. Wręcz przeciwnie – zgromadzone przez lata doświadczenie oraz pasja mogą być bezcennym kapitałem.
«
1
2
3
4
5
6
7
8
»
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.