Politycy chcą przekonać Polaków do elektrycznego ogrzewania

Ministerstwo Energii uruchomiło specjalną kampanię edukacyjną dotyczącą zarówno ogrzewania, jak i spalania różnego rodzaju śmieci w domowych piecach. Jej celem jest m.in. zmniejszenie ilości smogu.

Rząd ma świadomość tego, że sama kampania edukacyjna nie zmieni przyzwyczajeń Polaków. Wobec tego politycy chcą przekonać swoich rodaków do jeszcze jednej kwestii.

Chodzi o zmianę sposobu ogrzewania domów jednorodzinnych. Rząd chce, żeby Polacy przestali ogrzewać swoje domy węglem i różnego rodzaju śmieciami, a zaczęli - energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła. Obliczono, że takich osób jest w naszym kraju jest prawie 3 mln.

Ma w tym pomóc nowy taryfikator cen prądu, który będzie naliczał opłaty tylko w przypadku ogrzewania domu. Ceny mają byc na tyle przystępne, by nawet niezbyt zamożne osoby mogły skorzystać z propozycji rządu. (zp)Źródło, więcej: Puls Biznesu/Money.pl/Onet.pl

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.