Uwaga na fałszywych pracowników mBanku

Oszuści po raz kolejny atakują w sieci! Tym razem udają oni osoby zatrudnione w mBanku. Swoje ofiary starają się przekonać do aktywowania usługi moneyback.

Najpierw hakerzy chcą zainfekować specjalnym wirusem komputery klientów banku. W tym celu wysyłają im e-maile z zainfekowanym plikiem. Podają się przy tym za osoby zatrudnione w biurze handlowym lub notarialnym.

Celem działania wirusa jest zdobycie loginu i hasła ofiary do jej konta bankowego. Jeśli ten cel zostaje osiągnięty, oszuści podmieniają stronę logowania do bankowości internetowej. Na fałszywej stronie pojawia się komunikat. Informuje on  o rzekomej aktywacji przez mBank bezpłatnej usługi moneyback. Znajduje się w nim również specjalne okno, w które należy wpisać kod nadesłany smsem.

mBank zwraca uwagę, że w przypadku logowania do serwisu transakcyjnego nigdy nie jest wymagane wprowadzenia hasła sms. Parę dni temu bank wprowadził również nowy sposób autoryzowania tego typu transakcji. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Wykop.pl/PL-24

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.