Nieuczciwe bożonarodzeniowe jarmarki

Sprzedawcy stosują różne praktyki, aby sprzedać swój towar, który w rzeczywistości nie jest wart oferowanej ceny. Sprawa nie dotyczy tylko jarmarków organizowanych w Polsce. Specjaliści zwracają uwagę również na jarmarki organizowane Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Europejskie Centrum Konsumenckie opracowało specjalne zestawienie złych praktyk stosowanych podczas sprzedawców na świątecznych jarmarkach. Do akcji przyłączyły się również podobne podmioty z pozostałych trzech państw.

W Polsce popularne jest proponowanie klientom produktów z krótkim terminem ważności. Ponadto sprzedawcy nie wydają paragonów i wystawiają niezgodne z prawem tabliczki „Po odejściu od stoiska, reklamacji nie uwzględnia się, prosimy o uważne zakupy”.

Natomiast nasi zachodni sąsiedzi podstawiają swoich pracowników, sprawiając przez to wrażenie, że ich stoiska są rzekomo oblegane przez potencjalnych zainteresowanych. Chętnie też używają haseł takich, jak np. „wyprodukowano w Niemczech”, „ręcznie robione”, które w rzeczywistości są niezgodne z prawdą. Chętnie też częstują czymś potencjalnych klientów, sprawiając, że będzie im niezręcznie odmówić zakupu.

Czesi natomiast sprzedają zabawki i materiały pirotechniczne bez wymaganych dokumentów. Ponadto nie wydają swoim klientom paragonów i podają nieprawdziwe informacje dotyczące cen. Korzystają też z  niecertyfikowanych wag, które błędnie liczą wagę karpi.

Wydawania paragonów i  wywieszania cen produktów unikają też słowaccy sprzedawcy. Częstą praktyką w ich przypadku jest również sprzedawwanie produktów niskiej jakości z wysoką ceną. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Wykop.pl

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.