Rejestracja numeru na kartę do 1 lutego

Ci, którzy nie zarejestrują swoich numerów na kartę, nie będą mogli od 1 lutego br. w pełni korzystać ze swoich telefonów. Takie przepisy wprowadza Ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Zgodnie z zapisami, osoby, które nie zarejestrują swoich telefonów, nie będą mogły wykonywać ani odbierać połączeń. Nie będą też mogły korzystać z niektórych usług oferowanych przez swojego operatora. Wyłączona zostanie m.in. funkcja odbierania kodów SMS niezbędnych do autoryzowania dyspozycji w systemie bankowości internetowej. W praktyce będzie się to wiązało z brakiem możliwości dokonywania przelewów.

Rejestracji można dokonać na kilka sposobów. Można to zrobić za posrednictwem internetu czy usługi smsowej. Dokonanie rejestracji jest możliwe także podczas wizyty na poczcie lub w salonie danego operatora. Dokonanie rejestracji jest bezpłatne.

Ci, którzy nie zdążą załatwić wymaganych formalności do końca stycznia tego roku, będą mogli zarejestrować się w późniejszym terminie. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/PL24

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.