Rating PKB Polski w dół

Agencja S&P  Global Ratings obniżyła prognozę PKB Polski na 2016 r. do 2,8 proc. rdr z 3,0 proc. w grudniu, a na 2017 do 3,2 proc. rdr z 3,3 proc - wynika z wtorkowego raportu agencji.

 

Agencja S&P obniżyła prognozę PKB Polski na 2016 do 2,8 proc., a na 2017 do 3,2 proc. 

 

2 grudnia agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie "BBB plus/A-2" oraz długoterminowy i krótkoterminowy rating w walucie krajowej na poziomie "A-/A-2" – podaje Bankier.pl

 

W piątek przeglądu ratingu Polski dokonają agencje Fitch oraz Moody s. Zgodnie z obecnymi regulacjami, na które wpływ miały także ustalenia G20, ratingi mogą być publikowane jedynie po piątkowym zamknięciu giełd. Dla jednego kraju jedna agencja może wydać maksymalnie trzy decyzje ratingowe w roku (odstępstwo od tej reguły możliwe jest jedynie w wyjątkowych przypadkach) – wyjaśnia portal.

 

Dodatkowo każdy kraj powinien być poddawany przeglądowi przynajmniej raz na pół roku. Nie musi to oznaczać koniecznie zmiany ratingu czy perspektywy – choćby w przypadku Polski w 2016 r. zdarzało się, że agencja nie zabierała głosu, choć wskazywał na to kalendarz – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.