Kolejny dzień kłopotów Pekao24

Od poniedziałkowego południa Bank Pekao zmaga się z awarią utrudniającą klientom logowanie do systemu bankowości internetowej. O utrudnieniach poinformowali  czytelnicy Bankier.pl

 

Bank jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek zapewniał, że czyni starania, by jak najszybciej rozwiązać problem. Niestety we wtorek było nie lepiej.

Pierwsze zgłoszenie o trudnościach w logowaniu do systemu transakcyjnego Banku Pekao Redakcja Bankier.pl otrzymała w poniedziałek wczesnym popołudniem na adres alert@bankier.pl Zgłoszenia o podobnej treści widać było również na profilu Banku Pekao w serwisie społecznościowym Facebook. "Znowu nie mogę się zalogować", "co się dzieje z serwisami banku", "jak długo potrwają jeszcze trudności z logowaniem" - to tylko niektóre z wpisów opublikowanych przez klientów banku w pierwszych godzinach awarii – czytamy w informacji.

 

Informację o utrudnieniach w logowaniu do systemu transakcyjnego Pekao24 najpierw - około godziny 13:00 - potwierdził w rozmowie z Redakcją pracownik infolinii Banku. Poinformował, że problemu nie da się uniknąć także poprzez logowanie za pomocą aplikacji mobilnej, polecając uzbroić się w cierpliwość.

 

Po godzinie 14:00 otrzymaliśmy informację z Biura Komunikacji Banku Pekao - podaje portal. "Z przyczyn technicznych tymczasowe trudności z zalogowaniem do serwisów Pekao24, serwisów Xelion oraz usług maklerskich. W ciągu kilku minut powinny ustąpić trudności z mogą wystąpić zalogowaniem się do wymienionych serwisów. Przepraszamy za niedogodności" - napisał Tomasz Bogusławski. Klientów zgłaszających problemy na Facebooku Banku zachęca do kontaktu poprzez specjalny formularz – podaje Bankier.pl

 

Klienci narzekali na problemy z dostępem do systemów bankowości elektronicznej Pekao jeszcze przez cały poniedziałkowy wieczór i w nocy. Reagując na niektóre z publikowanych w internecie komentarzy, Bank zapewniał, że czyni starania, żeby jak najszybciej rozwiązać problemy. "Zapewniamy, że robimy wszystko, aby jak najszybciej usunąć usterkę" - komunikaty tej treści publikowano jeszcze około godziny 1:00 w nocy z poniedziałek na wtorek.

 

Po godzinie 9:00 biuro prasowe Banku Pekao poinformowało, że problemy z logowaniem od rana już nie występują. Mimo to, klienci nadal skarżą się w mediach społecznościowych na trudności w dostępie do swojego konta. - Mogą wystąpić tymczasowe spowolnienia w procesie logowania - przyznał ok. 10:30 Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao.

 

Około godziny 12:00 Bank Pekao opublikował w mediach społecznościowych post, w którym przyznaje, że nadal boryka się z problemami technicznymi. Informuje w nim również, że klienci chcący dokonać dyspozycji, mogą uczynić to w oddziale banku według stawek obowiązujących dla bankowości elektronicznej – podaje portal.

Pomimo późnych godzin wieczornych, do redakcji Bankier.pl wciąż napływają powiadomienia o trwających utrudnieniach w logowaniu do systemu Pekao24. "Kilkadziesiąt prób wykonanych od rana bez żadnego efektu. Obecnie pojawił się komunikat problem techniczny 0. Jak długo to potrwa? Mam pilne płatności" - pisze jedna z czytelniczek. Inni co kilka godzin raportują, że problem nadal nie ustąpił. Komentarzy zniecierpliwionych klientów przybywa też w mediach społecznościowych. "W czasach kiedy banki walczą o klienta nie można zalogować się na swoje konto?", "Patrząc na fakt, że od 48 godzin nie potraficie naprawić błędu z dostępem do serwisu Pekao24, oraz na fakt, że nie podajecie czasu naprawy czy jakiejkolwiek innej konkretnej odpowiedzi my jako klienci dostaniemy jakąś rekompensatę?" - pytają.

 

Po godzinie 22:00 Bank informował klientów za pośrednictwem Facebooka, że nadal pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności serwisu. "Jak tylko pojawi się możliwość określenia konkretnej godziny, poinformujemy o tym na profilu" - dodano w komentarzu do wpisu jednego z klientów – czytamy w zakończeniu. (jmk)

 

 Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.