Stopy procentowe bez zmian

Stopy procentowe bez zmian. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów – informuje Onet.pl

 

Tym samym stopa referencyjna pozostanie w wysokości 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskonta weksli 1,75 proc. – podaje portal.

 

To było pierwsze posiedzenie RPP w nowym roku i pierwsze z danymi o inflacji. Przypomnijmy, że w grudniu wyniosła ona 0,8 procent, a analitycy prognozują, że już wkrótce osiągnie poziom 2 procent.

 

Zdaniem ekonomistów, miesiąc z inflacją i prognozy mówiące o tym, że nabiera ona tempa, to za mało, aby Rada Polityki Pieniężnej już teraz zdecydowała się na podniesienie stóp procentowych – czytamy w informacji.

 

Ostatni raz RPP obniżyła stopy procentowe w marcu 2015 roku, obcinając wtedy wszystkie o 50 punktów bazowych – przypomina Onet.pl.

 

Przypomnijmy, że prezes NBP, Adam Glapiński, powiedział podczas konferencji po listopadowym posiedzeniu RPP, że nie spodziewa się zmian stóp procentowych w 2017 roku.

 

Według analityków, do pierwszej zmiany poziomu stóp procentowych - podwyżki - może dojść najwcześniej w I kw. 2018 r. – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

 

Źródło: Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.