Nowy projekt rządu

Politycy zamierzają wprowadzić nowe przepisy dotyczące ograniczenia emisji szkodliwych dymów na terenie dużych miast. Projekt ustawy o ochronie środowiska i o transporcie drogowym już jest w trakcie przygotowań.

Przepisy będą się odnosić m.in. do kwestii ogrzewania nieruchomości. Zgodnie z założeniami, mają zostać przyjęte specjalne normy dotyczące jakości pieców i kotłów. Normy te mają również regulować jakość zużywanych w nich paliw.

Przepisy będą także wytyczać strefy ograniczenia ruchu lub wprowadzać zakaz całkowitego poruszania się samochodom, które będą przekraczać dopuszczalny poziom emisji szkodliwych substancji. Ci, którzy będą chcieli wjechać do jednej lub drugiej strefy, zobowiązani będą do naklejenia na swój samochód specjalnego znaczka informującego o klasie emisji. Takiego obowiązku nie będą mieli m.in. mieszkańcy tych stref oraz pojazdy uprzywilejowane. (zp)Źródło, więcej: Money.pl/Nowiny24

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.