Prawo dla robotów

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego zaakceptowała raport dotyczący utworzenia przepisów w zakresie robotyki. Przepisy odnosiłyby się również do pojęcia "sztucznej inteligencji".

Celem stworzenia przepisów jest zagwarantowanie bezpieczeństwa tym osobom, które korzystają z tego typu nowoczesnych urządzeń. Jednocześnie zapisy te mają być pewnego rodzaju wytycznymi, jakimi powinni kierować się producenci podczas konstruowania swoich produktów.

Zgodnie z przepisami, każdy robot będzie musiał zostać zarejestrowany w specjalnej bazie. Zostanie on także objęty specjalnymi przepisami w zakresie utworzonego systemu ubezpieczeń. W ramach tego systemu producenci byliby zobowiązani do wnoszenia składek. Zostałby także utworzony specjalny fundusz gwarancyjny, który pokrywałby roszczenia, wynikające z wypadków nieobjętych obowiązkową ochroną.

Ponadto każdy robot byłby wyposażony w specjalny „wyłącznik”. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Forbes.pl/Onet.pl/Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.