Nowe przepisy dla aut jeżdżących po niemieckich drogach

Niemiecki rząd przyjął nowe przepisy dotyczące uiszczania opłat za korzystanie z autostrad. Przepisy te obejmą kierowców zagranicznych samochodów osobowych.

Wprowadzenie nowych przepisów to efekt kompromisu, jaki niemiecki rząd zawarł z Komisją Europejską. Realizacji projektu domagała się jeszcze przed wyborami w 2013 r. bawarska partia CSU.

Zgodnie z założeniami umowy, opłata za winiety krotkoterminowe, które miałyby być opłacane przez kierowców z innych krajów, podzielone byłyby na sześć kategorii. Zmniejszyłaby się również ich cena.

Przepisy miałyby zacząć obowiązywać od 2019 r. Wg szacunków ekspertów, dzięki nowym przepisom do budżetu państwa wpływałoby rocznie ponad 500 mln euro. Środki te przeznaczane byłyby na utrzymanie i rozbudowę infrastruktury drogowej.

Wprowadzeniu nowych przepisów przez rząd niemiecki zdecydowanie przeciwni są Austriacy. Ich zdaniem, ustawa ta jest niezgodna z unijnymi wymogami. (zp)Źrodło, więcej: Bankier.pl/Puls Biznesu/Gazeta Prawna

Tagi: Świat,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.