Szykują się zmiany w KRS-ie

Resort sprawiedliwości opracował projekt zmian w zakresie m.in. działalności Krajowego Rejestru Sądowego. Wprowadza on m.in. obowiązek składania sprawozdań finansowych w formie elektronicznej.

W formie elektronicznej mają również być opracowywane opinie oraz raporty z badania sprawozdania finansowego. Dokumenty te mają ponadto zawierać podpis elektroniczny biegłego rewidenta przeprowadzającego to badanie.

Zgodnie z proponowanymi zmianami, do wniosku o wpis osób reprezentujących podmiot oraz likwidatorów i prokurentów niezbędne będzie przekazanie adresów ich korespondencji.

Ponadto sąd rejestrowany będzie mógł wzywać zobowiązanych do przedstawienia dokumentów świadczących o tym, że organ reprezentacji został już powołany lub wybrany.

Zmiany wprowadzają także rezygnację z dokonywania wpisów w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Zostanie też utworzone Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Prawnych.

Wiadomo, że część zmian zacznie obowiązywać od 1 czerwca br. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/PIT.pl

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.