RPP podjęła decyzję

Stopy procentowe w Polsce bez zmian. Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów RPP pozostawiła w środę bez zmian poziom stóp procentowych – informuje Onet.pl

 

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5 proc., podał bank centralny. O godz. 16:00 odbędzie się konferencja prasowa RPP – podaje portal.

 

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami analityków.

 

Stopa lombardowa wynosi więc nadal 2,5 proc., stopa depozytowa - 0,5 proc., a stopa redyskonta weksli - 1,75 proc., podano w komunikacie.

Po obniżeniu stóp procentowych o 50 pb w marcu 2015 r. RPP ogłosiła, że decyzja ta oznacza zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej.

 

Podczas konferencji prasowej po styczniowym posiedzeniu RPP przewodniczący Rady i prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podtrzymał swoje stanowisko, według którego nie należy spodziewać się zmiany poziomu stóp procentowych w 2017 r. – czytamy w informacji.

 

Według większości analityków, do pierwszej zmiany poziomu stóp procentowych - podwyżki - może dojść najwcześniej w I kw. 2018 r. - podaje w podsumowaniu Onet.pl (jmk)

 

Źródło: Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.