W miastach nie będzie stref bez spalin

Sejm odrzucił projekt ustawy dotyczący tworzenia tzw. stref bez spalin w miastach. Autorem projektu była Nowoczesna.

Strefy te powstałyby w ramach nowelizacji dwóch ustaw, a mianowicie Prawa ochrony środowiska i Prawa o ruchu drogowym. Argumentem skłaniającym do ich utworzenia jest fakt, że w naszym kraju poziom zanieczyszczenia powietrza jest najwyższy w Europie. Taką opinię wyraził Marek Sowa, poseł Nowoczesnej. Dodał, że w innych miastach europejskich, w których takie strefy zostały wdrożone, zanieczyszczenia komunikacyjne spadły o jedną czwartą.


Przeciwni utworzeniu takich stref byli posłowie PiS oraz  Kukiz 15. Wg nich, projekt ustawy nie określa górnego poziomu norm emisji spalin, po przekroczeniu którego kierowcy pojazdów emitujących takie spaliny nie mogliby wjeżdżać do takich stref.


Wprowadzenia projektu domagało się 175 posłów. Natomiast przeciwnych było 245 głosujących. Na ten temat nie wypowiedziało się 6 posłów. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Interia.pl/Gazeta Wyborcza/Polskie Radio

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.