Budujemy mniej własnych domów

Branża deweloperska stale się rozwija. Jednak, wg danych zawartych w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego pt. „Budownictwo mieszkaniowe I-IV kwartał 2016”, w Polsce buduje się mniej domów przeznaczonych na użytek własny.

Dla porównania, w ubiegłym roku tego typu domów wybudowano o 1661 mniej w porównaniu do roku 2015. W rzeczywistości w minionym roku łącznie oddano do użytku 78 097 domów przeznaczonych na użytek własny. Ich całkowita powierzchnia użytkowa wyniosła 10,5 mln mkw.

Jednak największą liczbę nieruchomości budowaną przez deweloperów stanowią mieszkania. Liczba mieszkań przeznaczonych do sprzedaży lub na wynajem wzrosła w 2016 r. o ok. 25 proc. w porównaniu do roku 2015. W ubiegłym roku oddano do użytku 163 394 mieszkania. To o 10, 6 proc. więcej w porównaniu do 2015 r.

Wzrosła także liczba nieruchomości oddanych do użytku w zakresie budownictwa spółdzielczego, społecznego czynszowego oraz komunalnego. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Wykop.pl

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.