Kolejny wzrost już od kwietnia

Od 1 kwietnia ceny gazu dla największych klientów przemysłowych wzrosną o nawet 8 proc. Odbiorcy detaliczni zapłacą więcej o 1,6 proc. To jedna z ostatnich decyzji URE w zakresie cen gazu dla przedsiębiorstw - w tym roku ceny zostaną uwolnione – podaje msn.com/pl

 

Urząd Regulacji Energetyki wydała decyzję zatwierdzającą zmianę taryf PGNiG. Oznacza to, że od 1 kwietnia za gaz zapłacimy więcej. Użytkownicy detaliczni niewiele - o 1,6 proc. więcej. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 roku.


Odbiorcy przemysłowi również zapłacą więcej. Od 7,9 (w przypadku gazu zaazotowanego) do 8 proc. (w przypadku gazu wysokometanowego). 


W tym wypadku nowa taryfa będzie obowiązywać od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 roku, ale nie dotyczy klientów zużywających do 25 mln metrów sześciennych gazu rocznie – czytamy w informacji.


Warto przypomnieć, że na początku roku ceny gazu w Polsce spadły - uśredniona obniżka dla wszystkich odbiorców wyniosła 7 procent – przypomina portal. 


To jedna z ostatnich decyzji URE w sprawie zatwierdzania taryfy dla największych odbiorców przemysłowych. W październiku tego roku rynek dla tego typu klientów zostanie bowiem uwolniony. Będzie to wstępem do całkowitej liberalizacji rynku - ceny dla gospodarstw zostaną uwolnione w roku 2024.


Zmiany w regulacji cen gazu są konsekwencją stanowiska Komisji Europejskiej, dla której zatwierdzanie taryf przez URE blokuje konkurencyjność – czytamy w zakończeniu. (jmk)

 

 

Źródło: MSN.com/pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.