Polacy lubią dokonywać płatności zbliżeniowych

Firma Mastercard opracowała raport pt. "Masterindex - ogólnoeuropejskie trendy w handlu elektronicznym i nowych metodach płatności". Stawia on nas na pozycji lidera pod względem dokonywania płatności zbliżeniowych.

Okazuje się, że 23 proc. Polaków codziennie lub prawie codziennie płaci w ten sposób za dokonywane przez siebie zakupy. To o ponad 3 razy więcej w porównaniu do średniej europejskiej.

Ponadto 40 proc. Polaków dokonuje płatności zbliżeniowych przynajmniej raz w tygodniu. Jest to ponad dwukrotnie więcej w porównaniu do przyjętej sredniej.

W naszym kraju możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych funkcjonuje już od 10 lat. Aż 85 proc. ankietowanych deklaruje posiadanie specjalnej karty płatniczej. To o wiele większy procent w porównaniu do mieszkańców innych państw Europy. Dla porównania, średnia europejska pod tym względem wynosi zaledwie 43 proc. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/TVN24/Puls Biznesu

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
45%
55%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.