Kilkadziesiąt tys. firm zniknęło z rejestru VAT

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł ogromne zmiany w zakresie ilości przedsiębiorstw zarejestrowanych jako podatników VAT-u. Zebrane dane pokazują, że od początku 2017 r. z tego rejestru usunięto ponad 39 tys. firm.

Takie informacje przekazało oficjalnie Ministerstwo Finansów. Zgromadzone dane pokazują, że ponad 25 tys. z tych przedsiębiorstw nie prowadziło swojej działalności gospodarczej od co najmniej sześciu miesięcy.
 
Ponad 6 tys. firm usunięto z rejestru z powodu braku sprzedaży bądź nabycia towarów i usług z kwotami VAT koniecznymi do odliczenia przez co najmniej pół roku. Prawie 4 tys. podatników nie składało deklaracji podatkowych przez sześć miesięcy mimo takiego obowiązku.

Ponadto prawie 500 przedsiębiorców usunięto z rejestru z powodu nie stawiania się ich przedstawiciela przed organami kontroli skarbowej. Okazało się, że w 12 przypadkach przedsiębiorcy przedkładali faktury dokumentujące fikcyjne czynności. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/TVN24/Polskie Radio

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.