„Roam like at home” nie dla Polaków?

Trzy z czterech polskich telekomów nie planują całkowitej likwidacji opłat roamingowych – informuje Money.pl.

 

Wszyscy operatorzy powinni dostosować swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE - napisał prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy.

 

"Dokumenty prawne KE oraz przyjęte ustalenia wewnątrzwspólnotowe w precyzyjny sposób tłumaczą operatorom, w jaki sposób należy zaimplementować nowe rozwiązania roamingowe, oraz to, w jakich przypadkach mogą pojawić się ewentualne ograniczenia dla abonentów ich sieci – czytamy w stanowisku prezesa UKE.

 

"W przypadku stwierdzenia naruszenia przez operatorów obowiązków określonych w rozporządzeniu, Prezes UKE zażąda natychmiastowego zaprzestania takiego naruszenia oraz podejmie wszelkie konieczne działania wynikające z obowiązujących przepisów, włącznie z możliwością nałożenia kar pieniężnych" - ostrzega Marcin Cichy.

 

Jak pisano wcześniej, trzech na czterech działających w Polsce operatorów telefonii komórkowej nie zastosowało się w pełni do unijnych przepisów całkowicie znoszących opłaty roamingowe od 15 czerwca. Pełną zgodność z zasadą "roam like at home" wykazał tylko Orange.


Nowe cenniki sieci Play  za każdą minutę naliczana ma być opłata. Wśród klientówtych sieci wybuchła burza negatywnych komentarzy.

 

Jak czytamy w informacji w sprawie może interweniować nawet Komisja Europejska.  "Bruksela będzie przyglądać się konkretnym przypadkom z Polski" - powiedziały nam nieoficjalnie unijne źródła.


Jest bardzo prawdopodobne, że stwierdzi, że polscy operatorzy działają niezgodnie z rozporządzeniem "roam like at home". Gdyby tak się stało, Komisja Europejska wezwałaby UKE do podjęcia interwencji – podsumowuje Money.pl.   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.