OC w górę

Składki OC coraz wyższe. Kierowcy muszą przygotować się na kolejne podwyżki. Eksperci przewidują, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC mogą wzrosnąć do końca roku o 10 procent - podaje Onet.pl za "Pulsem Biznesu".

 

Przywołano wyniki wspólnego raportu gazety oraz firmy Unilink, po zeszłorocznych wysokich podwyżkach wysokość składki ustabilizowała się i jej średnia wysokość wyniosła w kwietniu 1166 złotych, czyli wzrosła o 6 złotych w porównaniu z marcem - czytamy w informacji.

 

Najwyższe OC płacili mieszkańcy województwa dolnośląskiego - średnio 1357 złotych, a najniższe - podkarpackiego, było to 984 złote – podaje portal.

 

Ceny OC mogą jednak pójść w górę, bo pojawiły się nowe regulacje. Jak pisze "Puls Biznesu", Sąd Najwyższy rozpatruje zapytanie Rzecznika Finansowego o kwalifikacje niektórych szkód jako osobowych, na przykład gdy ofiara wypadku jest śpiączce. Jeśli sąd stwierdzi, że muszą one być pokrywane przez ubezpieczycieli, narazi ich to na koszty w wysokości nawet kilkuset milionów złotych – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:Pb.pl Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
45%
55%
Komentarze (1)
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
nik
2017-05-29(11:42:47)
Dlatego warto z porównywarek korzystać jak kalkulator cuk.

Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.