Hotelowa branża przeżywa hossę

Branża hotelowa w Polsce przeżywa rozkwit, o czym świadczy liczba hoteli budowanych w głównych miastach kraju i w miejscowościach turystycznych – informuje za „GPC” Money.pl.

 

Tylko w Warszawie planowanych jest ponad 20 nowych obiektów – czytamy w informacji

 

Z danych firmy STR Global wynika, że w ub. roku w Polsce przychód na pokój wzrósł o 11 proc. To plasuje nas wśród najlepszych w Europie. Na rynku widoczna jest ekspansja obecnych w naszym kraju sieci, jak również napływ nowych marek – podaje portal.


W Polsce jest obecnie niespełna 2,7 tys. skategoryzowanych oficjalnie hoteli, z których ponad połowa to placówki trzygwiazdkowe. W ub. roku nasz rynek wzbogacił się o 106 sklasyfikowanych obiektów hotelowych – informuje Money.pl.


Najszerzej zakrojone plany rozwoju w najbliższym czasie dotyczą rynku warszawskiego, na którym planowana jest budowa ponad 20 kolejnych obiektów. Hossa hotelowa dotyczy też innych polskich miast. Nowe hotele powstaną też m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Olsztynie – podsumowuje Money.pl. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.